Ve středeční Ulici bude spolu s unavenou Irenou plakat také zrazená Kristýna. Dalibor má manželku

Ve středeční Ulici bude spolu s unavenou Irenou plakat také zrazená Kristýna. Dalibor má manželku
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.
Sonina rada je možná dobrá, ale pro Irenu nepřijatelná. Kojení miminka přerušovat nechce, jedině snad během noci. Kristýna byla dosud nadšená prakticky ze všeho, co novinář Tomášek udělal. To se teď ale změní. Nějak opomenul jistou zásadní drobnost – je ženatý.

Konec nočního kojení. Irena zkouší nový přístup

Irena bude ve středu opět sedět ve studovně jako hromádka neštěstí, na tváři jednu slzu za druhou. Svěří se Magdě, že jí Soňa poradila přestat kojit, ale do tak velkého kroku se Ireně dvakrát nechce. Kontakt s miminkem je pro ni důležitý, obzvlášť když chodí do práce. Radovan v dané záležitosti ke všemu pořídil důkladné rešerše.

Irena si vezme Soninu radu k srdci jen napůl.
Irena si vezme Soninu radu k srdci jen napůl. | Zdroj: TV Nova

Z čistě fyziologického hlediska už malý Jaromírek dostal z mateřského mléka to nejdůležitější. Kontakt se dá vynahradit jinak než kojením, ale Irena se na odstavení necítí. Největší problém pro ni představuje vyčerpávající noční krmení. V nějaké diskuzi jedna maminka radila přestat kojit právě v noci, je to jistě náročné a pro dítě i tatínka poměrně nepříjemné, ale výsledek by mohl stát za to – přinese hodiny plné vydatného a potřebného spánku.

Ačkoli tedy s možným řešením svého trápení přijde Irena prakticky sama, poděkuje Magdě za podporu a požehnání, že je to dobrý nápad. Do toho se, podobně jako předchozího dne, připlete zkušená matka Soňa, jíž se nejspíš trochu dotkne, že Irena smetla ze stolu její doporučení a upřednostní jiný přístup. Zástupkyni začíná solidně vytáčet, že jsou z Magdy všichni odvaření, včetně Ireny a Prokopova táty.

Kristýna má smůlu na chlapy. Ten nový je ženatý

Kristýna bude nadšená z Daliborova článku o Evženovi. Vychválí novinářův talent až do nebe a v krámku ho bude radostně obdivovat. Dokud jí nepřijde zpráva od mámy, že se rozhodla přijmout Luďkovu nabídku a vzít místo na komoře. To je samozřejmě příjemná novinka, ovšem to, co bude následovat, doslova vrazí dívce nůž do srdce. Kristýna totiž připomene skutečnost, že si máma bude muset změnit příjmení, aby mohla pracovat pod tátou a v blízkosti jeho nové manželky Vandy.

Dalibor Tomášek náhle zcela nevzrušeně zmíní, že jeho manželka se také ještě jmenuje stejně jako on, i když je z oboru. Věnuje se sice článkům o životním stylu, avšak pod stejným vydavatelstvím. Kristýna se pochopitelně zarazí a na okamžik zmlkne. Nějak se jí zapomněl zmínit, že je ženatý. Ale nic to podle něj neznamená a chce to vysvětlit.

Vzali se ve druháku na vysoké, jelikož neodhadli, že mezi nimi není nic víc než prvotní okouzlení. Trvalo to krátce a prý se to nevyvinulo v nic vážnějšího, ale manželství se Kristýně jeví jako dost vážná věc. Nechápe, proč to před ní tajil, a jeho podivnou výmluvu, že zkrátka zapomněl, moc vstřícně nevezme. Sebere se a půjde domů, kde se rozpláče nad jeho hlasovou zprávou a celou nešťastnou situací.

Svěří se mámě a jeden by čekal, že jí Blanka poradí, ať se na mizeru Tomáška vykašle, ale ona bude naopak překvapivě chápavá a tolerantní. Pokud má Kristýnu opravdu rád, rozvede se a nebude to protahovat. Dívku ale trápí něco jiného. S jeho ženou to bylo jen dočasné okouzlení. Co když to s Kristýnou bude zrovna tak?

Zdroj článku:
  • Autorský text