Robert de Niro v roli prarodiče ve snímku Děda, postrach rodiny, příjemná komedie pro (pra)rodiče i děti
70%
Foto: www.shutterstock.com

Robert de Niro v roli prarodiče ve snímku Děda, postrach rodiny, příjemná komedie pro (pra)rodiče i děti

Robert de Niro v roli prarodiče ve snímku Děda, postrach rodiny, příjemná komedie pro (pra)rodiče i děti Další fotografie v galerii >
Foto: www.shutterstock.com
Po nastěhování do jednoho domu se z milovaného dědečka stal nepřítel číslo jedna. Povedená komedie o válce mezi dědou a vnukem, v hlavní roli s Robertem de Nirem.

Peter se nemůže dočkat, až se k nim do domu nastěhuje jeho milovaný dědeček v podání Roberta de Nira. Vzpomíná, kolik si spolu užili legrace, když spolu nebydleli a pouze se navštěvovali a má za to, že soužití v jednom domě bude naprosto skvělé. Jeho nadšení ale opadne ve chvíli, kdy zjistí, že mu musí přenechat svůj pokoj, své teritorium a sám se musí odstěhovat na půdu. Rozhodne se, že to tak nenechá a dědovi začne vyhrožovat, že pokud do 24 hodiny nevyklidí jeho pokoj, začne válka. Děda to ale bere jako klukovinu a výhružkám nevěří. Poté ale Peter začne spřádat jeden ďábelský plán za druhým, tak aby se dědečka zbavil a získal zpět své území.

Kdo si ale myslí, že se dědeček raději vzdá a přestěhuje se třeba do domova důchodců, tak je na omylu. Místo toho se rozhodne udělit vnukovi lekci a do jeho "války" se zapojí. Taktéž mu začne dělat naschvály, uvádí ho do rozpaků a průšvihů.

Jejich bojování se ale začíná vymykat kontrole a kromě jich samotných na to začínají doplácet ostatní členové rodiny. Rozhodnou se, že si vytvoří pravidla, například že se válka nesmí dotknout civilistů a mnoho dalších.

To ale ne vždycky funguje, takže kávu s chilli si nedá dědeček ale třeba maminka (Uma Thurman), sýrovou bombu do obličeje nedostane Peter, ale jeho spolužák.

Za každou provedenou lumpárnu přijde z každé strany tvrdá odplata a spor se ne a ne vyjasnit.

Největší rozhodující bitva probíhá na trampolínách, kde proti sobě jednotliví aktéři postaví své týmy. Peter zapojí své spolužáky ze školy, dědeček své kamarády, jen o několik desítek let starší. 

Rodinná komedie Děda, postrach rodiny, byla natočena podle knižní předlohy Roberta Kimmela Smitha a v celku věrně se jí podobá. Zábavná komedie pro celou rodinu, příjemná oddechovka na nedělní odpoledne.

Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy