Netflixu se v době koronavirové krize rapidně zvýšily tržby. Přibylo téměř 16 milionů nových předplatitelů
Foto: www.shutterstock.com

Netflixu se v době koronavirové krize rapidně zvýšily tržby. Přibylo téměř 16 milionů nových předplatitelů

Netflixu se v době koronavirové krize rapidně zvýšily tržby. Přibylo téměř 16 milionů nových předplatitelů Další fotografie v galerii >
Foto: www.shutterstock.com

Netflix je mezi lidmi stále oblíbenější a rozšiřuje se do všech částí světa. Koronavirus mu však dopomohl ještě více. Lidé se doma chtěli zabavit, a tak nových předplatitulů přibylo ještě více než se očekávalo.


Již v prvním čtvrtletí roku si téměř 16 milionů lidí na Netflixu založilo účet, jak potvrdila společnost. To je skoro dvojnásobek předplatitelů, kteří přibyly v posledních měsících roku 2019. Zisk tedy rapidně vzrostl. Oblíbená streamovací služba do konce března dosáhla rekordních 5,8 miliardy dolarů, z čehož bylo nečekaných 709 milionů čistého zisku. 

Čísla mohla být prý ještě vyšší, ale kvůli koronavirové krizi se kurzy světových měn vůči dolaru snížily. S výsledky prvních tří měsíců roku však může být Netflix nadmíru spokojený.

Všemu samozřejmě napomohl koronavirus, který nás všechny držel doma. Kvůli němu se ale také celosvětově pozastavilo filmové natáčení, a tak si i Netflix, který má nespočet produkcí za miliony dolarů, musel chvíli počkat na nové snímky. I tak ale přidával nový obsah, který byl buď už připraven k vypuštění do světa, nebo byl v postprodukci po natáčení.

Mezi nimi byl například akční film Extraction (Vyproštění), s Chrisem Hemsworthem v hlavní roli.

Na konci března měla služba 182 milionů předplatitelů po celém světě, z toho okolo 58 milionů v Evropě. A číslo zatím stále stoupá.

Netflix s jeho jedinečným obsahem tedy stále zůstává celosvětovou jedničkou mezi všemi streamovacími službami, kterých pořád přibývá.

Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy