Od modelek po herečky: Kterým modelkám se změna v kariéře povedla

Od modelek po herečky: Kterým modelkám se změna v kariéře povedla
Existuje mnoho hereček, které předtím, než se začaly věnovat kariéře ve filmovém průmyslu, byly víceméně zavedenými modelkami. Ne všem se ale vysněná kariéra filmové hvězdy podaří uskutečnit a po jednom nebo dvou pokusech se ztratí někde u filmů béčkové kvality. Pár modelek je výjimkou a svého cíle dosáhly.

MONICA BELLUCCI (1964)

I známá Italka Monica Bellucci (na úvodní fotografii) začala svou kariéru na přehlídkových molech. Z Città di Castello se mladá Monica přestěhovala do Milána, aby pracovala jako modelka. Odtamtud zamířila do Paříže, New Yorku a pózovat pro nejdůležitější módní značky. Její herecký debut přišel s televizní minisérií z roku 1990 od Dina Risiho Život s dětmi. Monica Bellucci také hrála v mnoha mezinárodních produkcích. První významný snímek, kde dostala příležitost, byl Drákula z roku 1992, kde se potkala s hvězdami, jako Gary Oldman, Winona Ryder, Anthony Hopkins a Keanu Reeves.  Poté, co se přestěhovala do Francie, se stala jednou z nejpopulárnějších evropských hereček. V roce 2003 byla první Italkou, která se stala kmotrou filmového festivalu v Cannes.

LAETITIA CASTA (1978)

Leatitia je další ze slavných bývalých modelek, které se vyšlapaly cestičku na filmové plátno z přehlídkových mol. Úspěšná modelka, která začala pózovat fotografům ve velmi mladém věku, kdy ji v 15. letech oslovil agent na pláži, se během několika let stala velmi žádanou největšími módními značkami. V roce 1999 se objevila ve filmu Asterix a Obelix, což byl v té době velice finančně náročný film, a zahájila tak svou filmovou kariéru. V roce 2011 byla také nominována na Césara, jako nejlepší herečka ve vedlejší roli za interpretaci Brigitte Bardot ve filmu Serge Gainsbourg: Heroický život. Do dnešního dne modelka hrála asi v patnácti filmech, převážně francouzských. 

CARA DELEVINGNE (1992)

Zdroj: Tinseltown / Shetterstock

Mezi celebrity, které pověsily kariéru modelky na plný úvazek na hřebík, patři i populární Cara Delevingne. Cara již od puberty pózovala pro téměř všechny nejdůležitější značky a získala dvakrát titul „Modelka roku“ udělované na akci Britská móda. Ve 23 letech, na vrcholu své kariéry supermodelky, se rozhodla navždy opustit molo a věnovat se herectví. Její první herecká práce byla ve filmu Anna Karenina od Joe Wrighta, později si zahrála ve filmech S tváří anděla, Papírová města nebo Sebevražedný oddíl.

MILLA JOVOVICH (1975)

Krásná herečka ukrajinského původu začínala jako modelka v dětském věku a upoutala pozornost největších módních návrhářů. Po několika menších rolích ji dal příležitost Luca Besson ve slavném filmu Pátý element, kterým si zajistila v hereckém světě velkou popularitu. Ti dva spolu strávili několik let jako manželé a režisér ji také obsadil do filmu Johanka z Arku. Celosvětovou slávu ji vynesla fantazy sága Resident Evil.

Podobnou cestu přes módní průmysl a zajímavý vzhled využila také herečka Charlize Theron, jejíž tvář se stala známou díky reklamě na Martini a filmům jako Ďáblův advokát, Pravidla moštárny nebo Loupež po italsku. Modelkou byla i Cameron Diaz, která se ve světě módy objevila v 16. letech nebo Andie McDowell, která si ale i přes úspěšnou kariéru u filmu, zajistila popularitu jako tvář významných kosmetických a módních značek.

Zdroj:

  • autorský článek