Karel Gott si zahrál více než 30 filmových rolí. Té vysněné se ale nedočkal
Foto: www.shutterstock.com

Karel Gott si zahrál více než 30 filmových rolí. Té vysněné se ale nedočkal

Ve světě ani u nás nebývá výjimkou, že jsou oblíbení zpěváci obsazováni do filmových rolí. Karel Gott se do našich srdcí zapsal nejenom jako skvělý zpěvák, ale také jako herec. Možná se budete divit, v kolika filmech si tento pěvec zahrál.

Karel Gott si zahrál více než 30 filmových rolí. Té vysněné se ale nedočkal Další fotografie v galerii >

Čeští režiséři obvykle Karla Gotta obsazovali do takových rolí, které mu nejlépe sedli. Pochopitelně to byli především role, ve kterých zpíval. První výraznou Gottovou rolí byl zpěvák Benjamin Novák v muzikálu Kdyby tisíc klarinetů, který si u českých diváků získal obrovskou popularitu.  Během 60. let ztvárnil Gott role zpěváků ještě v několika dalších filmech. Kupříkladu v Komedii s klikou, Mučednících lásky nebo Ta naše písnička česká.

V dalším desetiletí si filmaři Karla začali nejlépe představovat v rolích, ve kterých ztvárnil sám sebe. Božský Kája se tak objevil ve filmech Parta hic nebo Romance za korunu. Úspěchu, který filmům tento zpěvák přinesl, si pak v 90. letech všimla i Věra Chytilová a obsadila jej opět do role „Karla Gotta“ v kontroverzní komedii Dědictví aneb Kurvahošigutntág, kde si zahrál po boku skvělé dvojice Bolka Polívky a Mirka Donutila.

Zvláštní kapitolu Karlových rolí pak tvoří postavy v pohádkách. Zpěvák byl velice oblíbený i mezi dětmi a tak není divu, že byl obsazován i do filmových pohádek. Nejzapamatovatelnější jeho pohádkovou postavou byl Lucifer a Bůh v Troškově pokračování filmu Z pekla štěstí.  V roce 2018 se pak na filmovém plátně objevil ještě v pohádce Když draka bolí hlava, kde ztvárnil roli vysloužilého krále.

Kromě těchto výraznějších rolí se Gott objevil ještě ve spoustě filmech v epizodních rolích. Celkově si zpěvák během svého života zahrál přes třicet filmových rolí. Přesto, že jeho herecká kariéra čítá takové množství filmů různých žánrů, přičemž byli diváky i kritikou často odmítány, Karel Gott se několikrát dokonce sám zmínil, že ho herectví velice láká, ale na svoji vysněnou filmovou roli stále čeká.

DOPORUČUJEME

Novinky