MasterChef Česko: Koho ohromila Francouzka tak, že dostala zlatou kartu, a proč Zuzana dostala zástěru až v zákulisí

MasterChef Česko: Koho ohromila Francouzka tak, že dostala zlatou kartu, a proč Zuzana dostala zástěru až v zákulisí
Castingová kola, která nejsou úplně nejzábavnější, se pomalu blíží ke konci. Před amatérskými kuchaři je období, kdy budou potřebovat hlavně silné nervy, protože porotci umí být hodně nekompromisní a kdo chce uspět, musí mít kromě talentu a zručnosti také psychickou odolnost.

Radek Kašpárek umí coby porotce soutěžící pěkně potrápit a divákům připravit pěknou show, u které se rozhodně nudit nebudou.

A jak se na letošní ročník populární kuchař těšil?

„Těšil jako každý rok. Do každé nové řady jdu s novým očekáváním, přemýšlím nad tím, co nového se soutěžícími prožijeme, a těším se na ten maraton a adrenalin, který mě strašně nabíjí a burcuje.“

Porotce, který byl právě poslední srpnový den převezený do nemocnice záchrankou kvůli problémům se srdcem, je podle vyjádření televize v pořádku a průběh soutěže by to nemělo ohrozit. Zřejmě už bude muset adrenalin trochu mírnit.

Radek Kašpárek se narodil 6. srpna 1981 v Ostravě. Proslavil se hlavně svým pořadem o vaření Co bude dnes k večeři, kde se předvedl nejen jako dobrý kuchař, ale i moderátor. Je šéfkuchař a spolumajitel restaurace Field a v současnosti otvírá novou restauraci, ve které nabídne místo vítězi kuchařské soutěže. V porotě je od roku 2019.

O zástěru si ve čtvrtém castingovém kole zabojovali:

Adam z Prahy

Art direktor by v případě výhry změnil profesi, protože hledá v životě více kreativity. Soutěž vzal jako osobní výzvu a připravil kuře na paprice, které jako dítě nenáviděl. Rozhodl se tedy babiččinu verzi trochu modernizovat, aby byla chutná. Evidentně měl úspěch a v soutěži jde dál.

Pevi z Londýna

Pevi se narodila jako muž, ale rozhodla se pro změnu pohlaví. Žije v Londýně, předtím byla v Austrálii. Pracuje jako modelka a imitátorka Britney Spears. To ji hodně baví, stejně jako vaření. Pro porotce připravila duhové rolky s krevetami, tofu a zeleninou. K tomu podávala arašídovou omáčku.

Chtěla by mít svůj pořad o vaření pro vegetariány. Sama maso nejí, ale je přesvědčená, že v soutěži ho dokáže ochutnat a dobře připravit. Právě kvůli tomu porotci trochu váhali, ale dokázala je přesvědčit a postupuje.

Malika z Francie

Sympatická Francouzska má českého manžela, který pracuje jako diplomat, a tak už viděla kus světa. Vaří ráda a každý den. Pro porotce připravila filet z makrely s tak skvělou rýží a sladkokyselou omáčkou, že sklidila velký úspěch jak za rybu, tak za skvěle ochucenou rýži. Když dostala od Punčocháře zlatou kartu (postup do TOP 16), hned volala synovi a s humorem mu oznámila, že neví, kdo teď bude doma vařit, protože ona bude vyvařovat pro porotu.

suroviny pro vaření v soutěži, zdroj: TV Nova

Jakub z Prahy

Mladý experimentátor pracoval v pivovarnictví, ale běžné pivo nevyráběl. Klidně by však mohl nabídnout třeba pivo z gumových medvídků. Pro postup do soutěže si vymyslel krupicovou kaši s čokoládou, lesním ovocem, tmavým pivem, slaninou a flambovaným banánem. Těžko říct, zda by zrovna takovým jídlem přilákal davy mlsounů, nicméně porota ho pustila dál do soutěže.

Jakub z Brna

Provozovatel baru takové štěstí neměl. Hovězí roštěnec byl podle poroty suchý a omáčku z morkových kostí z nervozity pokazil. Zástěru nedostal.

Zuzana z Prahy

Sympaťačku můžete potkat na Smíchově u Anděla, kde s mámou provozuje bistro, ale nevaří v něm. Ráda však chodí do kuchyně a radí kuchařům. Připravila černé rizoto s krevetami a parmazánem. Bohužel se netrefila do chuti Forejtovi, který právě toto rizoto nemá rád, a tak jí své ano nedal. Punčochářovi se jídlo zamlouvalo a Kašpárek dlouho váhal a potom jí dal své ne.

Když Zuzana odešla, spustila se debata o tom, že jídlo vlastně bylo dobré a Punčochář s Forejtem se do sebe trošku pustili. To Kašpárek vyřešil tak, že vzal zástěru a Zuzaně ji odnesl do zákulisí, kde byla s rodinou. Změnil názor a Zuzana z toho byla hodně překvapená.

Zdroje článku: