Vanda Hybnerová ze seriálu Ulice chodila do skauta jako jediná dívka

Vanda Hybnerová ze seriálu Ulice chodila do skauta jako jediná dívka
Vanda Hybnerová je ženou mnoha tváří. Může působit trochu nedostupně, ale jen co se člověk zaposlouchá, najde si k ní cestu. Je dcerou Borise Hybnera, známého mima a pedagoga. Nezůstala však v jeho stínu a sama se může pyšnit bohatou škálou angažmá.  

Dětství a dospívání Vandy Hybnerové  

Narodila se v roce 1968. Vyrůstala v Praze, konkrétně na Starém Městě. Ráda vzpomíná na dětství u prarodičů. Při vyprávění pro Seznam Zprávy se řeč stočí zejména na dědečka. Ten Vandu Hybnerovou přihlásil do skauta. Nebylo by na tom nic tak divného, kdyby to nebyl klučičí skaut a ona tam nebyla jediná holka. Při popisování dalších zážitků se jí objeví úsměv na tváři. Je vidět, že jí humor nechybí. To stvrzují i blízké kamarádky. Ty dodávají, že je to jako poslouchat jejího tátu Borise. Jablko nepadá nikdy daleko od stromu.

Nekonečné seriály versus náročné role v divadle 

Diváci nekonečných seriálů (ať už skalní nebo občasní) si často kladou otázku, jak se k tomu staví talentovaní herci, mezi které i právě Vanda Hybnerová bezesporu patří. Zda to pro ně není potupa nebo příliš velký odklon od prken, která znamenají svět.

Herečka sama to shrnuje komplexně – jedná se prostě o řemeslo. Rozdílné, ale pořád řemeslo.

Nicméně láska k divadlu a bavení publika je pořád na prvním místě. Najdeme ji v mnoha angažmá včetně Národního Divadla. Stejná láska ji pojí i ke zvířatům. Ve zmiňovaném druhém domově na Vysočině má koně a velice ráda je rozmazluje. Jedna z jejich dvou dcer tuto lásku ke zvířatům podědila.  

Zdroj: Pavel Gwužď / Nextfoto

U herectví to nezůstalo 

Za svůj život odehrála okolo osmdesáti divadelních premiér. Divadlo Palace, Švandovo Divadlo nebo Divadlo v Celetné, tyto všechny scény (a nespočet dalších) mohly zažít její umění. U hraní to nezůstalo. Vanda Hybnerová vystudovala grafickou školu a DAMU. Navzdory tomuto ji to táhlo k režii, to ale v době jejího dospívání bylo s ohledem na totalitní režim nepředstavitelné.

Sen si splnila o mnoho let později a ‚‚osudným‘‘ se jí stala divadelní komedie Můžem i s mužem. Ta měla premiéru v roce 2018 a ani sama Hybnerová nečekala tak velkou popularitu. Ta se zhmotnila až ve film se stejnojmenným názvem, který právě herečka režírovala a sama si v něm zahrála hlavní roli. Premiéra měla být začátkem tohoto roku, ale kvůli pandemii byla odložena. Snad se brzy dočkáme, protože divadelní předloha je stále žádaná. 

 

Zdroje: