ulice-herci-herecky

Hrihorij Lisečko z Ulice, Alexandr Minajev

ulice-herci-herecky Další fotografie v galerii >

Původem ruský herec Alexandr Minajev české televizní diváky pravidelně bavil v seriálu Ulice v roli Hrihorije Lisečka v letech 2006–2012. Nejdříve Hrihorij pracoval v Království hraček a později se živil jako kuchař v restauraci U Henryho. V roce 2012 tragicky zahynul při požáru truhlářské dílny. Přátelé jej v seriálu oslovovali „Griša“.


Alexandr Minajev se narodil v ruském městě Bělgorod v roce 1967. Herecké zkušenosti sbíral již od svých jedenácti let v ochotnickém souboru a divadlo si ihned zamiloval. Na Státní akademii divadelních umění v Moskvě studoval režii a herectví. V Moskvě začal hrát v Centrálním ruském dětském divadle už během studií a po dokončení školy v divadle nastoupil do stálého angažmá, ve kterém působil do roku 2000. Přesto, že Alexandrova divadelní kariéra se v Moskvě slibně rozjížděla (hrál až 28 představení měsíčně), rozhodl se Rusko opustit a odjet do České republiky za svou láskou, herečkou brněnského HaDivadla.

Po příjezdu do Česka se ale Alexandr potýkal s existenčními problémy a divadelní kariéra tak musela jít stranou. Živil se tedy různými profesemi. Pracoval například jako číšník, umývač oken, roznášel letáky a přivydělával si také zpěvem v ruských barech v Karlových Varech. Později se ale k herectví vrátil díky přátelům z uměleckého prostředí. V HaDivadle působil jako herec, ale i jako režisér. Účinkoval zde v inscenacích Moskva-Petuški, Krasonauti nebo Deadwood. Později spolupracoval s brněnským Divadlem v 7 a půl, kde zúročil i své režijní zkušenosti například ve hře Play Chaplini.

Jeho největší rolí v České republice se stala postava Hrihorije Lisečka v nekonečném seriálu Ulice. Účinkování v tomto seriálu Alexandrovi výrazně pomohlo s finanční situací a mohl se tak divadlu a televizi konečně věnovat naplno. Televizní diváci mohli Minajeva vídat dále v seriálech Ohnivé kuře, Modrý kód, Krejzovi nebo v kriminální sérii Specialisté.

Alexandrovi se dostalo také možnosti vyzkoušet si pedagogickou činnost. Jeden rok vedl lekce improvizace na Divadelní fakultě brněnské Janáčkovy akademie múzických umění.

Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy