Hollywoodské filmy v Praze. Schválně, kterých zajímavých míst a památek jste si všimli
Foto: Adisa / Shutterstock.com

Hollywoodské filmy v Praze. Schválně, kterých zajímavých míst a památek jste si všimli

Hollywoodské filmy v Praze. Schválně, kterých zajímavých míst a památek jste si všimli Další fotografie v galerii >
Foto: Adisa / Shutterstock.com

Proč zrovna Praha? Čím nalákala režiséry? Zajímavé lokality a zkušení pracovníci ze všech oborů. Natáčení u nás není tak drahé jako například v USA. Velmi lákavé jsou tzv. finanční pobídky, které umožňují získat až 20 % finančních prostředků zpět. Jaké filmy se odehrávají v našem hlavním městě?


Amadeus – 1984

Devítioscarový triumf režiséra Miloše Formana. Děj filmu se odehrává ve Stavovském divadle, karlínské invalidovně, na Střeleckém ostrově, Vyšehradu, Malostranském a Hradčanském náměstí. Několik scén se natáčelo i na zámku v Kroměříži.

Mission: Impossible – 1996

Americký akční film od režiséra Brian De Palma. Všichni si vybavíme sympatického Toma Cruise. Ve filmu se objevilo Národní muzeum, Karlův most, hotel Evropa a několik náměstí, například Václavské nebo Staroměstské. Natáčení doprovázela nemilá aféra, pronájem jednoho ze sálů Pražského hradu vyšlo jako v Hollywoodu, za což byl Tom Cruise naštvaný a dlouhou chvilku nás za oceánem pomlouval. V roce 2004 se umoudřil a vrátil se do Prahy na natáčení dalšího dílu.

Hostel – 2006

Hororový snímek od režiséra Eli Rotha, který měl znázorňovat Slovensko. Byl natáčen převážně v Praze a Českém Krumlově, z čehož plyne, že se natáčení zúčastnilo hodně českých herců. Na Slovensku film vzbudil negativní reakce, lidé měli strach, že zemi ve světě poškodí jméno, a hlavně cestovní ruch. Režisér se hájí tím, že díky filmu se o Slovensku dozvěděli mnoho lidí z USA.

Underworld – 2003

Akční film režiséra Lena Wisemana. Hlavní roli ztvárnili Kate Beckinsale, Scott Speedman, Shane Brolly a Billy Nighy. Ve filmu se objevují Barrandovská studia, Hradčany nebo oblíbený zámek Hluboká.

Van Helsing – 2004

Fantasy film s prvky klasické hororové literatury. Název filmu je odvozen od vedlejší postavy Abrahama van Helsina z románu Dracula. Ve filmu si můžeme všimnout kostela Sv. Mikuláše nebo Hradčanského náměstí.

Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy

Novinky

<< Předchozí článek Další článek >>