Daly život Rodinným poutům a dalším úspěšným seriálům: Kdo jsou Jitka a Kateřina Bártů?
Foto: Pavel Gwužď / Nextfoto

Daly život Rodinným poutům a dalším úspěšným seriálům: Kdo jsou Jitka a Kateřina Bártů?

Sesterský tandem Jitka a Kateřina Bártů je v Česku znám především svou prací na seriálech. Které tituly mají tyhle dámy na svědomí a jak to mají úspěšná dvojčata v soukromí?


Za Rodinnými pouty stál úspěšný dívčí tandem

Dvojčata Bártů se narodila 12. října 1974 v Jihlavě. Po maturitě v rodném městě, kde absolvovaly gymnázium, vyrazily sestry na zkušenou do světa.

V USA dvojčata vystudovala scenáristiku a film. Jejich působištěm se tehdy na nějakou dobu stalo Los Angeles. V Americe nakonec strávily pět let a dodnes ji považují za svůj druhý domov. Svoji kariéru započaly jako copywriterky. Záhy se jim však podařilo se uplatnit jako scénáristy.

Veřejnost si jejich jména zapamatovala hlavně s prvním českým „nekonečným“ seriálem, kterým se v roce 2004 stala Rodinná pouta, v němž si dokonce samy zahrály. Česká soap opera následně pod pozměněným názvem Velmi křehké vztahy pokračovala až do roku 2009.

Úspěch seriálu Rodinná pouta jasně ukázal, že sesterská spolupráce je úspěšná. Jitka a Kateřina Bártů tak během let vytvořily společnými silami řadu dalších českých primetime seriálů. Podepsány jsou pod seriály Bazén, Gympl s (r)učením omezeným, V.I.P. vraždy nebo Temný kraj.

Dvojčata pokračují v úspěšné kariéře

Mají založenou i vlastní produkční společnost Twinpower. Jitka Bártů zastává post režiséra, Kateřina Bártů působí jako producent nebo kreativní producent.

Za sebou mají také scénář k filmu Vánoční hvězda z roku 2012 a tři knihy, a to trilogii Rodinná pouta, která jsou knižní verzí právě známého televizního seriálu.

Za aktivní dámy hovoří především jejich práce. Scénáristicky jsou činné dodnes. Na veřejnosti se však příliš neobjevují a o svém soukromí se nešíří. Dokonce ani fenomenální úspěch Rodinných pout, kdy se na dvojčata nutně upřela intenzivnější pozornost novinářů, je nepřiměl k tomu, aby na sebe sestry Bártů prozradily víc.

A to i když svorně připustily v jednom z mála rozhovorů, které poskytly, že inspiraci pro svou práci čerpají také v reálném životě a do scénářů otiskují historky svých přátel a známých. Na sebe tak jen „práskly“, že jsou každá trochu jiná, občas svou identičnost využily a vyměnily se, a svatba pro ně určitě není prioritou.

 
Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy

Serialy

Další články z rubriky Serialy

Ďábelský detektiv se konečně vrací: Netflix zveřejnil datum vysílání druhé půlky 5. řady „Lucifera“

Ďábelský detektiv se konečně vrací: Netflix zveřejnil datum vysílání druhé půlky 5. řady „Lucifera“

Fanoušci s ním museli hodně vydržet. Po třech sériích byla kriminálka „Lucifer“ překvapivě na televizní stanici Fox ukončena. Netflix ale zachránil tuto vysoce kvalitní show a dopřál nám hned tři další řady. Aktuální pátá byla rozdělena na dvě části, a přesně tato druhá část se nám konečně ukáže.

Totální kolaps v Ulici: Kdo zachrání Blanku před smrtí?

Totální kolaps v Ulici: Kdo zachrání Blanku před smrtí?

Luděk si usmyslel, že Blance pomůže za každou cenu. A hlavně za cenu toho, že na něm bude zcela závislá. Využívá její křehkosti a nesnesitelných depresí k tomu, aby ji bezmezně ovládal. Jeho péče ale Blanku dostane až na úplné dno a půjde jí dokonce o život.

Jaké strasti v těchto dnech prožívají hvězdy seriálu Slunečná?

Jaké strasti v těchto dnech prožívají hvězdy seriálu Slunečná?

Erika se vrací zdrcená z nemocnice s velice špatnými zprávami o Tomášovi. Nejenže má zlomené obratle, bohužel úraz zasáhl i mozek, na kterém se mu objevil otok. Což pro něj může znamenat trvalé následky. Janek se za něj přimluví u známého profesora Vopálenského, který by mu snad dokázal pomoct. Co se mu ale nelíbilo, byl rentgen, proto se sebou profesor přiváží i dalšího specialistu na úrazy páteře. Bohužel ani zprávy z hospody nejsou příznivé. Rokyta donesl chlapům, že Tom žádnou naději nemá a doktoři jen mlží. A tím špatné časy na statku zdaleka nekončí.

Ivan Lupták z Ordinace v růžové zahradě 2 se živí jako číšník. Jak mu tato profese sedí?

Ivan Lupták z Ordinace v růžové zahradě 2 se živí jako číšník. Jak mu tato profese sedí?

Po tom, co se Lucie rozhodla odjet na nějaký čas do zahraničí, ujali se baru U Čerta dvě jiné hvězdy Ordinace - Vojta Kratochvíl (Ivan Lupták) a Marek Doležal (Štěpán Benoni). Vzali to jako obrovskou výzvu, protože provozováním restaurace byli dosud nepolíbení. Vojta váhal, zda se vydat tímto směrem, ale po tom, co mu Marek navrhl, že do toho půjdou společně, spanilá barová jízda dvou lékařů kamenické nemocnice může začít.

Nejlepší hlášky z bláznivého sitcomu Alf. Vzpomínáte na ně?

Nejlepší hlášky z bláznivého sitcomu Alf. Vzpomínáte na ně?

Pamatujete ještě na mimozemšťana Alfa, který přistál na Zemi a zabydlel se u rodiny Tannerových? Jeho smysl pro humor a hlášky se staly opravdu nezapomenutelnými a určitě stojí za zmínku. Od premiéry sitcomu už uběhlo 35 let, tak se nad Alfovými vtípky pojďte ještě jednou zasmát.


Další články z rubriky Serialy