Kvíz: Jaké to je být účastníkem AZ kvízu? Není úplně snadné se do oblíbené soutěže dostat, zkuste si AZ kvíz nanečisto

Kvíz: Jaké to je být účastníkem AZ kvízu? Není úplně snadné se do oblíbené soutěže dostat, zkuste si AZ kvíz nanečisto
Po přihlášení se rozhodně nedostanete do oblíbeného soutěžního pořadu hned, ale pár měsíců si počkáte, než se vám z televize někdo ozve. Někdy už dokonce zapomenete, že jste se do soutěže vůbec přihlásili.

A potom to přijde. Dostanete pozvánku na konkurz, kde vyplníte test, na jehož základě televize rozhodne, zda dokážete splnit požadavky na účast v soutěži. Konkurz je v brněnské televizi, a proto musíte počítat s náklady na cestu a s tím, že si musíte vzít dovolenou, neboť konkurz se koná vždy v pracovní den.

Samotný konkurz je jednoduchá záležitost. Spolu s vámi se do něj zapojí skupina dalších soutěžících, a to asi 25 až 30 lidí, podle toho, kdo sebere odvahu a na pozvání zareaguje. Do rukou dostanete test na papíře a vyberete správné odpovědi. Hned na místě se dozvíte, zda z vás bude soutěžící. Náklady na cestu na konkurz si uhradíte. 

Samotné natáčení je trochu stresující. Přece jen si uvědomíte, že budete v televizi. Odstranit trému je asi 70 % úspěchu. Když budete mít trému, nevybavíte si věci, které doma u televize zvládnete i bez přemýšlení. Proto si účast před kamerami dobře rozmyslete.

Pro osoby, které si chtějí prohlédnout Brno, je účast v soutěži možností, jak se ve městě zdarma zdržet přes noc. Televize totiž ve svém natáčecím plánu počítá i s tím, že se někdo na natáčecí den nedostaví, a proto si předem zajistí náhradníky. Takový náhradník je potom den před svým natáčením dílu produkci k dispozici a má uhrazený nocleh v hotelu v Brně. Pro účastníka soutěže to znamená, že se bude v zákulisí natáčení zdržovat den před vlastní soutěží a v případě, že se některý z účastníku nedostaví, produkce ho použije jako náhradníka, aby se splnil natáčecí plán.

Pro trémisty jsme tak představili možnost, jak nahlédnout do kuchyně AZ-kvízu předem, a tak třeba ovládnout svou trému.

 

Zdroj článku:
  • Autorský text