Právě probíhá filmová přehlídka Kino na hranici. Na tyto filmové projekty se můžete těšit
Foto: Archiv 2media

Právě probíhá filmová přehlídka Kino na hranici. Na tyto filmové projekty se můžete těšit

Již 22. ročník filmové přehlídky Kino na hranici probíhá 21. – 26. srpna. Zahájí jej filmová a dlouho očekávaná novinka Agnieszky Holland. Na co se budou moci diváci těšit?

Právě probíhá filmová přehlídka Kino na hranici. Na tyto filmové projekty se můžete těšit Další fotografie v galerii >

Šarlatán zahájí filmovou přehlídku

Již dvaadvacátý ročník filmové přehlídky se kvůli pandemii koronaviru musel z tradičního květnového termínu přesunout na konec srpna. Ředitelka celé akce Jolanta Dygoś uvedla, že: „Promítat u příležitosti zahájení festivalu Šarlatána byl náš sen! Agnieszka Hollandová totiž Kinu na hranici fandí už dlouhá léta. Zdá se mi, že její přízeň a sympatie chované vůči našemu festivalu cítíme vlastně odedávna. Poděkování patří i společnosti Gutek Film, která nám poskytla tento film ještě před jeho premiérou v polských kinech.“

Retrospektiva Miloše Formana

Většina programových bodů bude i přes současnou situaci zachována. Diváci se tak mohou těšit na připravovanou retrospektivu Miloše Formana, kterou podpořila i ambasáda Spojených států amerických v Praze. V rámci programu tak bude možno zhlédnout nejznámější Formanovy filmy, i dokumentární filmy, které jsou slavnému režiséru věnovány. Bude představen například dokument Miloš Forman: Co tě nezabije… z roku 2009, nebo dokumentární počin Heleny Třeštíkové a Jakuba Hejny Forman vs. Forman.

Hejtři a nerdi

Jedno z témat filmové přehlídky bude Hejtři a nerdi. Diváci uvidí téměř desítku snímků o problematice chování na internetu. Nebude chybět projekce dokumentu Víta Klusáka V síti, nebo novinka tvůrců Corpus Christi a Místnosti sebevrahů s názvem Hejtr.

Smyslné snímky

Další festivalovou novinkou je program s názvem Lechtivé kino. To představí 10 českých a polských filmů se smyslnou tématikou. Promítat se budou Sedmikrásky Věry Chytilové, Ďábelské učení od Janusze Majewského nebo Extase od Gustava Machatého.

Filmová přehlídka probíhá 21. – 26. srpna v Českém a Polském Těšíně.

DOPORUČUJEME

Novinky