Poseidon: Infekce, dlouhá doba natáčení a velký prodělek aneb co všechno natáčení provázelo
52%
Foto: DFree / Shutterstock.com

Poseidon: Infekce, dlouhá doba natáčení a velký prodělek aneb co všechno natáčení provázelo

Poseidon: Infekce, dlouhá doba natáčení a velký prodělek aneb co všechno natáčení provázelo Další fotografie v galerii >
Foto: DFree / Shutterstock.com
Tsunami zasáhne obří luxusní loď Poseidon s mnoha pasažéry. Je jasné, že se lodi tragédie nevyhne, a tak je vyhlášen poplach. Loď se převrací. Jeden z pasažérů, Dylan Johns neuposlechne nařízení kapitána a vydává se za záchranou přes tubusy lodních šroubů. K němu se přidává svobodná matka Maggie se svým synem, starosta New Yorku a jeden ze stevardů. Podaří se jim z lodní katastrofy zachránit?

Výdělek film se svému rozpočtu nevyrovnal

Film je remakem mnohem úspěšnějšího původního snímku Dobrodružství Poseidonu z roku 1972. Jeho rozpočet činil 160 milionů dolarů. Během prvních tří dnů po uvedení do kin vydělal pouze 22,1 milionů dolarů a celkem tržba činila 60 milionů dolarů.

Trvalo dlouho, než byl film hotov, některé scény se připravovaly dlouhé měsíce

Jenom úvodní záběr trval vyrobit 11 měsíců, a to proto, že musel být vytvořen digitálně, aby se tvůrci filmu vyhli zbytečným nákladům za neustálou výrobu zatopeného zaoceánského parníku.

Jedině triky a matematika dokázaly to, že potopení lodi vypadá realisticky

Interiér lodi byl inspirován luxusní lodí Queen Mary 2. Natáčelo se ve dvou studiích – jedno bylo normální a druhé studiové interiéry byly postaveny hlavou dolů kvůli postupnému a jednoduchému zaplavení umělými bazény.

Tvůrci filmu odcházeli s infekcemi

Pro některé členy štábu natáčení nebylo vůbec jednoduché, protože si z natáčení odnesli různé infekce kvůli špinavé vodě, ve které točili.

Kdo si zahrál koho?

Hlavní roli Dylana Johnse ve filmu ztvárnil Josh Lucas a svobodnou matku si zahrála Jacinda Barett. Ve filmu se dokonce objevuje zpěvačka skupiny Black Eyed Peas, Fergie. Roli Roberta Ramseye si zahrál Kurt Russel.

Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy