Nový krátký snímek "If Anything Happens I Love You" na Netflixu rozplakal řadu diváků. Co nám animovaný film nabídne

Nový krátký snímek "If Anything Happens I Love You" na Netflixu rozplakal řadu diváků. Co nám animovaný film nabídne
Nový krátký snímek "If Anything Happens I Love You" na Netflixu rozplakal řadu diváků. Co nám animovaný film nabídne Další fotografie v galerii >
Foto: sitthiphong / www.shutterstock.com
Jak jste si již mohli všimnout, nový animovaný snímek se na Netflixu stal okamžitým trendem a lidé o něm nemohou přestat mluvit. Krátký film zobrazuje těžká, ale důležitá témata, která se však dějí i ve skutečném životě. Co od snímku tedy čekat a proč se na něj podívat?

Hned po premiéře, která proběhla 20. listopadu, se dvanáctiminutový snímek dostal na Netflixu do žebříčku Top 10. Všechny překvapil, jak už svou krátkou stopáží, tak vzhledem. Tvůrci dokázali, že film nemusí mít dvě hodiny, aby řekl to důležité. Recenze jsou zatím jen pochvalné a film se těší skvělému hodnocení.

O co ve snímku jde?

If Anything Happens I Love You je krátký americký film napsaný a režírovaný Michaelem Govierem a Willem McCormackem

Smutný příběh vypráví o dvou truchlících rodičích, kteří ztratili svou dceru při školní střelbě. Vidíme šťastné vzpomínky rodičů a zároveň beznadějné chvíle, které je po její smrti provázejí.

Bez jediného slova a za pouhých 12 minut tak film dokáže vyvolat vlnu emocí kvůli smutnému osudu, který rodiče potkal.

Příběh byl navíc inspirován skutečnou událostí, kdy v roce 2018 na škole Marjory Stoneman Douglas High School v Parklandu na Floridě došlo ke střelbě, při které zemřelo 17 lidí a dalších 17 bylo zraněno. To příběhu ještě více přidává na důležitosti a film by se měl dostat k co největšímu publiku.

Jak na něj reagovali diváci?

Reakce prozradí všechny pocity, které ve vás film vyvolá. Diváci říkají, že po zhlédnutí nemůžou přestat brečet a film sdílejí dál. 

Twitter je zaplněný smutnými reakcemi a skvělými recenzemi k filmu.

Snímek se dokonce dostal i na platformu Tiktok, která přišla s novou challengí - Dokážete u filmu nebrečet?

Kvalitu filmu dokazuje i hodnocení na Čsfd, kde obdržel 74 % a řadu kladných hodnocení.

Rozhodně ve vás tedy snímek něco zanechá a za zhlédnutí určitě stojí. Tak si najděte 12 minut času a běžte se také podívat!