Nenechte si ujít TV seriál Agenti S.H.I.E.L.D. Má 7 sérií, což rozhodně stojí za to
74%
Foto: www.shutterstock.com

Nenechte si ujít TV seriál Agenti S.H.I.E.L.D. Má 7 sérií, což rozhodně stojí za to

Nenechte si ujít TV seriál Agenti S.H.I.E.L.D. Má 7 sérií, což rozhodně stojí za to Další fotografie v galerii >
Foto: www.shutterstock.com

Existence mimozemšťanů a superhrdinů na planetě Zemi už není žádné tajemství, jen svět se s tím musí vyrovnat a přijmout tuto novou realitu. Americký TV seriál o existenci superhrdinů a mimozemšťanů na naší planetě byste si neměli nechat ujít.


Natáčí se už od roku 2013, a zatím bylo natočeno sedm sérií. Lidé na planetě zemi se zatím nedokážou smířit s touto novou realitou, a proto vzniká tajná organizace S.H.I.E.L.D., která tuto novou skutečnost musí řešit.

První a druhá série

V první sérii, po tom, co přestane být tajemstvím, že na zemi jsou mimozemšťani a superhrdinové, je dána dohromady malá organizace agentů, kterou vede Phil Coulson (Clark Gregg). Jejich tým dostává název SHIELD. Zkoumá projekt Stonožka a zjišťuje, že tato skupina je tajně podporovaná teroristickou organizací. V druhé sérii se Coulson stává ředitelem organizace SHIELD a spojí se s nadlidskou rasou Inhumas.

Třetí a čtvrtá série

Ve třetí sérii se snaží Coulson sestavit tým tajných nelidských válečníků. Organizace SHIELD vyhrává boj nad Úlem a opět se stává legitimní, poté, co musela působit tajně bez ochrany. Ve čtvrté sérii tohoto seriálu se z Coulsona stává obyčejný polní agent a SHIELD začíná zkoumat více superhrdinů. Patří mezi ně také Robbie Reyes. Agenti dokončují také práci na projektech virtuální reality.

Pátá série

V páté sérii byl Coulson unesen na vesmírnou stanici Maják, a ocitá se v roce 2091. Snaží se najít možnost, jak se dostat zpět domů, a zároveň se pokusí zachránit zbytky lidstva, které ještě žijí. Když se mu podaří vrátit se domů a do přítomnosti, je označen za uprchlíka. To mu však nebrání v tom, aby se pokusil zvrátit budoucnost, kterou viděl. Coulsonovi se to povede, ale umírá.

Šestá a sedmá série

V šesté sérii je SHIELD rozdělen do dvou skupin. Jedna zůstává na zemi, a ta druhá míří do vesmíru najít agenta Fitze, který je tam ztracen. Skupina, která zůstává na Zemi, musí čelit skupině žoldáků. Podivuhodné je, že je vede muž, který vypadá úplně stejně jako Coulson. Sedmá série pojednává o tom, jak Coulson uvízl proz měnu v minulosti, a to v roce 1931. Snaží se zjistit, jak zabránit mimozemšťanům a superhrdinům začít osidlovat planetu Zemi.

TV seriál má kladné recenze

Tento americký sci-fi seriál, který se natáčí už od roku 2013, je plný zvratů a nečekaných dějů. Zahráli si zde například:

  • Clark Gregg,
  • Ming-Na Wen,
  • Chloe Bennet,
  • Elizabeth Henstridge,
  • Iain De Caestecker.

Recenze na tento film jsou vesměs kladné, a svědčí o tom také jeho poměrně vysoké. V jedné z epizod se dokonce objevil také Samuel L. Jackson.

Nenechte si ujít tento strhující seriál, který vás přenese do doby, kdy je možné všechno a lidstvo bojuje o svou záchranu nad vesmírnými vetřelci.

Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy

Sci-fi

Další články z rubriky Sci-fi

E.T. - Mimozemšťan (1982): Kameraman kultovního sci-fi zemřel na Covid-19
81%

E.T. - Mimozemšťan (1982): Kameraman kultovního sci-fi zemřel na Covid-19

Hollywoodký kameraman Allen Daviau, který se podílel na vzniku kultovního sci-fi snímku E.T. - Mimozemšťan, ve středu podlehl komplikacím spojeným s novým koronavirem Covid-19. Bylo mu 77 let.

Virus (1999): Nejhorší propadák všech dob, říká herečka Jamie Lee Curtis
47%

Virus (1999): Nejhorší propadák všech dob, říká herečka Jamie Lee Curtis

Snímek Virus z roku 1999 natočil režisér John Bruno se štědrým rozpočtem 75 milionů dolarů. Hned po jeho uvedení do kin ale bylo jasné, že šlo o vyhozené peníze. Tvůrcům se vrátilo stěží 30 milionů USD a kritika film rozcupovala na kousky.

Godzilla vs. Kong (2020): Souboj titánů bude mít překvapivého vítěze

Godzilla vs. Kong (2020): Souboj titánů bude mít překvapivého vítěze

Snímek režiséra Adama Wingarda Adam Godzilla vs. Kong prý rozhodně nebude remakem podobně nazvaného japonského trháku z roku 1962. Také konec by měl být mnohem výraznější a určit jasného vítěze. Spoluautor scénáře Michael Dougherty přitom naznačil, že bychom neměli podceňovat Konga, ačkoli vypadá jako mnohem slabší soupeř. 

Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (2002): Proč zrovna tento díl vydělal nejméně?
73%

Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (2002): Proč zrovna tento díl vydělal nejméně?

Druhá epizoda Hvězdných válek Klony útočí nebyla tak docela propadákem, ačkoli sklidila rozporuplnou kritiku. S celosvětovým obratem 649 milionu dolarů ale přecijen své tvůrce zklamala, protože se o tři roky předtím namlsali úspěchu, když se obrat prvního dílu vyšplhal téměř k miliardě.

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999): Liam Neeson se štábu prodražil
72%

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999): Liam Neeson se štábu prodražil

Hvězdné války jsou pro filmaře tradičně zlatým dolem. Očekávání premiéry Star Wars: Skrytá hrozba v roce 1999 provázela davová hysterie a dopředu bylo jasné, že půjde o kasovní trhák. Přesto producenti při natáčení šetřili každý dolar.


Další články z rubriky Sci-fi