Režisér Šarlatána Marek Epstein oslavil 45 let. Tyto filmy jej proslavily

Režisér Šarlatána Marek Epstein oslavil 45 let. Tyto filmy jej proslavily
Režisér Šarlatána Marek Epstein oslavil 45 let. Tyto filmy jej proslavily Další fotografie v galerii >
Foto: www.shutterstock.com
V současné době máte možnost v kinech zhlédnout film, ke kterému napsal scénář Marek Epstein. Samozřejmě se jedná o film o životě léčitele Jana Mikoláška - Šarlatán. Jaké další slavné snímky má na svém kontě?

Anděl Páně 2 (2016)

Druhé pokračování příběhu o anděli pracujícím u nebeské brány měl tentokrát na svědomí právě Epstein. Ten na scénáři spolupracoval společně s režisérem Jiřím Strachem. Velká divácká návštěvnost a nominace na 6 Českých lvů hovoří jasně – tento snímek se skutečně povedl.

Ve stínu (2012)

Koprodukční počin pojednávající o napínavém krimi příběhu odehrávajícím se během 50. let v Československu představuje kapitána Hakla v podání Ivana Trojana, který právě pracuje na vyšetřování krádeže v klenotnictví. Z běžného vyšetřování se ale brzy vyvine nepříjemná politická kauza - a rázem je vše jinak. Film získal neuvěřitelných 10 Českých lvů, včetně ocenění za nejlepší film za roku 2012.

Václav (2007)

Další film, který v našem přehledu scénáristických počinů Marka Epsteina uvádíme, a další, ve kterém si hlavní postavu zahrál Ivan Trojan. Václav je postava, která i ve svých 40 letech žije na malé vsi se svou matkou. Vesničané v něm vidí jasného outsidera a problémovou postavu, jeho matka jej ale vnímá jako dobráka s duší malého kluka. Ani jeho vlastní bratr o něm neřekne nic dobrého a vidí ve Václavovi konkurenta v „boji“ o přízeň své matky. Jak se vše vyvine v situaci, kdy se stane trestný čin? Marek Epstein byl za scénář k filmu odměněn mimo jiné cenou z Mezinárodního filmového festivalu v Šanghaji za nejlepší scénář k filmu.

Epstein je podepsán i pod seriály. Například vypracoval scénář k seriálu Clona z roku 2014, Poste restante z roku 2009 nebo Redakce z roku 2004. Patří i mezi vaše oblíbené tvůrce? Viděli jste již film Šarlatán? Co si o něm myslíte?