Leonardo da Vinci bude testovat, zda evropská koprodukční tvorba diváky zaujme

Leonardo da Vinci bude testovat, zda evropská koprodukční tvorba diváky zaujme
Leonardo da Vinci bude testovat, zda evropská koprodukční tvorba diváky zaujme Další fotografie v galerii >
Foto: s_bukley / www.shutterstock.com
Tři hlavní evropské kanály France TV, RAI (Itálie) a ZDF (Německo), se dohodly na dlouhodobé společné tvorbě kvalitních programů evropského původu, které by kromě divácké oblíbenosti měly i kulturní a vzdělávací hodnotu.

První projekt mezinárodní spolupráce

Mezi první realizované projekty patří seriál Leonardo, věnovaný italskému geniálnímu umělci, vědci a vynálezci Leonardovi da Vincimu. Osmidílná minisérie se točila v 50 lokalitách po celé Itálii, a i přes mnohá omezení je seriál natočený a pracuje se na postprodukci.

Děj zavede diváky do 14. století, zajímavý kriminální námět má diváka zaujmout a poutavou formou představit osobnost, která si právem zaslouží označení génius. Seriál má za úkol ukázat divákovi, jak moc výjimečný člověk to byl, co za svůj život všechno stihl a jak moc dokázal inspirovat další lidi i v následujících stoletích. Seriál by se měl objevit začátkem příštího roku.

O herci, který se představí jako Leonardo da Vinci

Hlavní roli samotného geniálního Leonarda se ujme Aidan Turner (1983), kterého znají především diváci z populárního seriálu Poldrak.

Aidan se původně měl stát elektrikářem, jako jeho otec, nicméně on už v šesti letech prokázal ohromující taneční talent. Jeho rodiče se báli, že by se v budoucnu mohl dostat pod vliv špatných skupin, které se v Irsku v Jižním Dublinu kde vyrůstal jen množily, a tak ho v jeho zájmu podpořili a už v šesti letech chodil do taneční školy na latinskoamerické tance. V deseti letech už vyhrával soutěže.

Od tance k herectví není daleko, a tak mladý muž s atraktivním vzhledem a výškou 183 cm nemusel na svou příležitost čekat dlouho. Určitě mu pomohlo i prestižní herecké vzdělání. První malou příležitost dostal v televizním dobovém seriálu Tudorovci, potom přišla velká role v třídílné filmové tvorbě Hobit, úspěšný televizní seriál Cena za lidskost a potom seriál Poldrak (2015 až 2019), kde získal za roli neohroženého muže přízeň převážně ženského publika.

K jeho popularitě jako hrdiny Poldraka se váže jedna kuriozita. Herec sám není příznivcem sociálních sítí, a tak si jeho fanynky založily účet na Twitteru věnovaný hercovým vlasům. Jeho černé seriálové kudrlinky se zřejmě hodně líbí a účet má už přes 50 tisíc lajků.