Katherine Heigl: Zajímavosti ze života dětské modelky, herečky, matky tří dětí a kritizované celebrity
Foto: Tinseltown / Shutterstock.com

Katherine Heigl: Zajímavosti ze života dětské modelky, herečky, matky tří dětí a kritizované celebrity

Katherine Heigl, která oslavila 24.11. 42 let, se do záře reflektorů dostala díky své tetě, která pořídila několik pěkných fotek, když bylo její neteři 9 let. Chtěla tak propagovat produkt na vlasy, který sama vynalezla.


Potom ji napadlo pár fotek rozeslat modelingovým agenturám a za pár týdnů už měla Katherine podepsanou svou první smlouvu. Od reklam pro časopisy se rychle dostala do televize a její tvář začala být hodně známá.

První zkušenosti v komedii i v akčňáku

V roce 1992 si zahrála ve filmu Této noci a zjistila, že je herectví mnohem zajímavější než modeling. Už dva roky poté se ukázala v hlavní roli po boku Géralda Depardie jako zlobivá puberťačka ve francouzské komedii Můj táta hrdina, kde nahradila původně plánovanou herečku Alici Silverstone, která roli odmítla. Hezkého děvčete, které mělo v té době 14 let si všimli i další filmaři a hned další rok už hrála po boku tehdy populárního Stevena Segala ve snímku Přepadení 2: Temné území.

Potom přišel rok 1999 a v Roswellu se začali pohybovat 4 ufouni. Nebyly to zelené příšerky, ale čtveřice teenagerů. Seriál Roswell určený hlavně mladé generaci měl i poutavý příběh a příjemnou hudbu a když měl být po první sérii ukončen, diváci si vyprosili další dvě série. V seriálu se Keatherine sblížila se svým hereckým kolegou Jasonem Begrem a vztah jim vydržel dva roky.

Z Katherine se už stala známá seriálová herečka a když se rozjížděl další seriálový projekt Chirurgové, tentokrát z lékařského prostředí, neměla hezká herečka problém získat jednu z hlavních rolí. Přestože seriál běží dodnes, Katherine se nechal ze závazků uvolnit, protože měla velké problémy s hlavní produkční. Těžko odhadnout, kde byla pravda, herečka se podle produkce chovala nevhodně, povýšeně a jako největší hvězda. A tak Izzi, jedna z nejoblíbenějších postav, ze seriálu zmizela. Herečka i přesto za roli získala 2x nominaci na Zlatý glóbus.

Vysněný rodinný život

V roce 2007 se Katherine vdala za zpěváka Joshe Kelleyho, a protože oba toužili po velké rodině a dítě stále nepřicházelo, adoptovali dvě děvčata. Když už manželé ve vlastního potomka nedoufali, v 38. letech herečka porodila syna.

Nejen děti jsou velkou hereččinou láskou. Na ranči v Utahu má slušnou sbírku zvířat, od koček přes kozy a osly až po koně. Založila také nadaci, která podporuje adopci psů.

Pokud jde o hereckou kariéru, populární herečka by si ještě někdy ráda zahrála s Gerardem Butlerem, kterého považuje za herce, který svojí mužností připomíná slavné hvězdy ze „zlaté hollywoodské éry“. Za svůj herecký vzor považuje Sandru Bulock.  

Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy

Celebrity

Další články z rubriky Celebrity

Charlie Chaplin nepřestal fascinovat ani po smrti, když ukradli jeho ostatky

Charlie Chaplin nepřestal fascinovat ani po smrti, když ukradli jeho ostatky

Legenda mezi komiky, která v její době ležel svět u nohou. Kraloval němé éře a ve filmovém průmyslu jen těžko objevíme někoho geniálnějšího. Po smrti však nenašel klidu, jeho rodina se stala terčem vyděračů.

Poslední slova známých osobností před smrtí

Poslední slova známých osobností před smrtí

„Nikdo nikdy neví, kdy přijde konec. Jeden musí zemřít, aby přesně věděl, co se děje po smrti, i když katolíci mají nějaké své naděje,“ řekl Alfred Hitchcock před smrtí.

Herci, kteří ke své kariéře přišli náhodou

Herci, kteří ke své kariéře přišli náhodou

„Máte sklep? A mohla bych ho vidět?“ Autorko této zlidovělé hlášky je Milada Ježková. Byla obyčejnou dělnicí, než se jednoho dne posadila do tramvaje vedle Jaroslava Papouška a Ivana Passera. Které další osobnosti přišly k roli omylem?

Dokonalý muž, dokonalá žena: Nejkrásnější česká herecká dvojice oslavila 44. výročí svatby

Dokonalý muž, dokonalá žena: Nejkrásnější česká herecká dvojice oslavila 44. výročí svatby

Je jen málo takových pevných manželských vztahů, natož na poli showbyznysu. Příběh Libuše Šafránkové a Josefa Abrháma je jako z pohádky. Seznámili se v divadle, zahráli si spolu na filmovém plátně a v soukromí jsou si vzájemnou oporou.

Taylor Swift a její dokument Miss Americana
74%

Taylor Swift a její dokument Miss Americana

Natáčení dokumentů o současných i minulých popových hvězdách je nehynoucím trendem. Na Netflixu se nám tentokrát představila zpěvačka Taylor Swift v dokumentu Miss Americana (2020).


Další články z rubriky Celebrity