Jak se má Dakota Johnson aneb sen mnoha mužů
Foto: Denis Makarenko / Shutterstock.com

Jak se má Dakota Johnson aneb sen mnoha mužů

Jak se má Dakota Johnson aneb sen mnoha mužů Další fotografie v galerii >
Foto: Denis Makarenko / Shutterstock.com
Tato americká zpěvačka a modelka se dostala do podvědomí českých diváků za hlavní roli v trilogii Padesát odstínů. Na svém kontě však nemá pouze roli submisivní ženy, která se zamiluje do dominantního a velmi bohatého muže.

Slavná dcera slavných rodičů

Dakota je dcera Melanie Griffith a Dona Johnsona. Kromě toho také její babička je známá herečka Tippi Hedren. Mohlo by se zdát, že bude tak trochu rozmazlená, nicméně díky jejím rodičům má také šest sourozenců, i když nevlastních. Dakota, kromě toho, že je známou a úspěšnou herečkou, je také vyhledávanou modelkou.

Čtěte také: I v Hollywoodu může z křehkého nevinného děvčátka vyrůst mladá zdravě sebevědomá žena: Dakota Fanning

U nás vynikla až díky sexuálnímu snímku Padesát odstínů

Když se dnes zeptáte na jméno této herečky, každý vám řekne, odkud ji zná a nebude to nic jiného než filmový trhák Padesát odstínů, který má tři díly.

  • Padesát odstínů šedi (2015),
  • Padesát odstínů temnoty (2017),
  • Padesát odstínu svobody (2018).

Kromě toho, že film zde ukazuje možné sexuální praktiky, tak děj je také zajímavý tím, že je nutné ve svém životě překonávat hranice, a to především své vlastní. Díky Dakotě a Jamiemu Dornanovi vznikl třídílný příběh o lásce, nenávisti, sexu, ale také porozumění. I přes tento trhák se Dakota musela přenést a natáčet dál.

Čtěte také: 50 odstínů šedi: Jak probíhalo natáčení erotických scén a jaká ocenění si herci vysloužili

Kalifornský sen z roku 2020

Abychom nezmínili pouze známou trilogii, herečka se také objevuje v letošní novince Kalifornský sen. Tento film nemá nic společného s rolí, kterou ztvárnila spolu s Jamiem. Jedná se o příběh, kde chce být Dakota úspěšnou umělkyní, nicméně jde pouze o to, že své nadřízené dělá poskoka a služku. Poté však potká na ulici muže, kterému se rozhodne pomoci. Problémem však je, že do něj zamiluje.

Čtěte také: Hvězda Padesáti odstínů šedi otevřeně promluvila o svém boji s depresí

Dakotu jsme ale mohli vidět už v roce 2014 ve filmu Need for speed. Pro milovníky aut jistě známá záležitost. Pokud si na ni nevzpomenete, zahrála se po boku Aarona Paula, hlavního představitele.

Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy