Frčíme aneb animovaná komedie, která nadchne celou rodinu
77%
Foto: www.shutterstock.com

Frčíme aneb animovaná komedie, která nadchne celou rodinu

Frčíme aneb animovaná komedie, která nadchne celou rodinu Další fotografie v galerii >
Foto: www.shutterstock.com

Kdysi dávno náš svět byl plný magie a kouzel. Nechte se přenést zpět do tohoto světa a prožijte dobrodružství s dvěma malými elfy. Film nadchne vás i vaše děti.


Nenechte se ujít animovaný příběh dvou malých elfů, kteří se vydají za dobrodružstvím a pokusí se najít na světě alespoň zbytky magie. Tato komedie upoutá především vaše děti a mladistvé, ale rozhodně se u ní pobavíte také vy, protože český dabing je udělán opravdu velmi kvalitně a překlad je nápaditý.

Kdysi byl svět plný magie

Kdysi byl svět plný kouzel, ale magie se začala pomalu vytrácet. Způsobil to vynález elektřiny a spalovacích motorů. Na magický svět se pomalu zapomnělo. Dnešní elfové, skřítci, zlobři a jiní jsou spořádanými občany, chodí do školy nebo práce a stravují se v restauracích. Magie přece jen nezmizela úplně. Šestnáctiletý Ian dostane k narozeninám kouzelnou hůl a zaříkadlo, s nimiž může vyvolat ducha svého mrtvého otce. A taky toho využívá.

Dva malí elfové chtějí pomoct svému otci

Když však jednoho dne otce vyvolá, ale objeví se jen dolní polovina tatínka, ví, že mu musí pomoct. Vydá se proto se svým starším bratrem hledat krystal, který jejich otci pomůže. Problém je v tom, že na to mají pouze 24 hodin. Po cestě se jim přihodí plno zajímavých zážitků, ale na to se už podívejte sami, jak to všechno dopadne a co tito dva malí elfové zažijí na cestě za krystalem.

Celé zpracování filmu se povedlo

Postavy ve filmu Frčíme jsou ručně animované, a jejich autoři si dali opravdu záležet na kvalitní řeči těla a obličejové mimice, kterou má každý jinou, což dodává postavám na jejich autentičnosti. Možná více, než celou zápletku filmu si vychutnáte efekty, a hlavně nápady, jakými byl film zpracován. Zde se fantazii opravdu meze nekladou a překvapí vás svou jedinečností.

Film zaštiťuje studio Pixar

Tuto animovanou komedii, představilo světu studio Pixar. U nich je známo, že před každým svým filmem pouští také krátký film, a komedie Frčíme je první, před kterou se pouštěl jiný snímek, než který vyrobila tato společnost. Důvodem je to, že studio Pixar má momentálně rozděláno hned několik filmů, a proto neměli čas věnovat se také krátkému filmu, jak je u nich zvykem. V budoucnu se k tomu však chtějí vrátit.

Režie je ujal Dan Scanlon

Režie i scénáře se ujal Dan Scanlon, který stojí například také za snímkem Univerzita pro příšerky z roku 2013.

Animované postavy hrají:

  • Chris Pratt, který spolupracoval také na filmu Lego® příběh a Lego® příběh 2,
  • Tom Holland,
  • Juli Louis-Dreyfus,
  • Octavia Spencer a další.

Nenechte si ujít další skvělý film se studia Pixar, který nadchne celou rodinu, a na dlouhou dobu na něj nezapomenete.

Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy

Rodinné filmy

Další články z rubriky Rodinné filmy

Oblíbený králíček Petr se vrací na filmové plátno

Oblíbený králíček Petr se vrací na filmové plátno

Do českých kin přichází dlouho očekávaný animovaný film Králíček Petr bere do zaječích. Jeho premiéra v České republice je naplánovaná na 14. 1. 2021, a už teď se na něj těší řada jeho příznivců. Režie a scénáře se opět ujal Will Gluck, který natočil film o nezbedném králíčkovi Petrovi už v roce 2018.

Dolittle (2020) prodělá 100 milionů dolarů a nemůže to svádět na pandemii
57%

Dolittle (2020) prodělá 100 milionů dolarů a nemůže to svádět na pandemii

Dobrodružná cesta za lékem, který může zachránit život královny, mluvící zvířata, charismatický Robert Downey Jr. v hlavní roli a šarmantní vládce exotického ostrova Antonio Banderas, to jsou základní pilíře ambiciózního snímku Dolittle, a vůbec neznějí špatně. Háček je v tom, že filmu chybí vtip, který by z pohádky pro děti učinil podívanou i pro dospělé.

Rolničky, kam se podíváš (1996): Arnoldův filmový synek skončil ve vězení
53%

Rolničky, kam se podíváš (1996): Arnoldův filmový synek skončil ve vězení

Vzpomínáte, jak Arnold Schwarzenegger zoufale sháněl pro svého filmového syna postavičku Turbomana? Vánoční komedie Rolničky, kam se podíváš byla oddechovka, ve které jsme slavného hrdinu akčních filmů viděli v roli poněkud neobvyklé a pro náročného diváka i trochu hloupé, nicméně do kina jsme na to šli houfem.

Sám doma (1990): Kde a jak žije Macaulay Culkin dnes?
84%

Sám doma (1990): Kde a jak žije Macaulay Culkin dnes?

Je tomu už téměř 30 let, co světu učaroval malý nezbeda, který chytře ochránil majetek své rodiny před hloupými zloději. Komedie Sám doma nás od té doby baví každé Vánoce a divákům občas vrtá hlavou, proč se nadaný kluk Macaulay Culkin z Hollywoodu vytratil.