Arachnofobie: Jak filmaři fingovali rozšlápnutí pavouků
63%
Foto: www.shutterstock.com

Arachnofobie: Jak filmaři fingovali rozšlápnutí pavouků

Arachnofobie: Jak filmaři fingovali rozšlápnutí pavouků Další fotografie v galerii >
Foto: www.shutterstock.com
Skupina entomologů se vydává do venezuelské džungle objevovat nový nepoznaný hmyz. Vědci mají štěstí, nalézají nový druh pavouka. Jeden z fotografů pavouka zašlápne, ovšem to ještě netuší, že ho ve stanu čeká pomsta od kamaráda stejného druhu.

Toto pomstychtivé zvíře se dostane do zinkové rakve a ven se dostává až v kalifornském městečku Caimany. Tady se spáří s místním druhem pavouka a kladení vajíček nemá konce. Obyvatelé města se tak musí vypořádat s celou armádou zabijáckých pavouků, podaří se jim to?

Mnoho herců nabídky na role odmítlo kvůli živým pavoukům

Ve filmu byli použiti skutečně malí pavouci, jednalo se o avondalské pavouky (Delena Cancerides) z Nového Zélandu. Tvůrcům filmu je poskytl Landcare Research z Aucklandu. I přesto, že jsou tito pavouci naprosto neškodní, většina herců své role ve filmu odmítla.

Filmaři použili i nebezpečnou tarantuli

Ve snímku se také objevuje obrovská tarantule, jejíž rozpětí noh dosahuje neuvěřitelných 25 centimetrů - a není pro ni problém sníst ptáka. Zacházet s ní štáb musel velmi opatrně, protože se jedná o pavouka, který dokáže člověka pořádně pokousat.

Jak to bylo s rozmačkanými pavouky?

Ochránci zvířat se nemusí obávat, pavouci nebyli zašlápnuti pouze ve filmu. Všechno bylo nahrané tak, aby to vypadalo co nejreálněji. Efekt rozmáčknutého pavouka tvůrci vytvořili pomocí hořčice a zvuk napodobily rozdrcené brambůrky. K újmě nepřišel ani jeden pavouk, po celou dobu se o ně staral, dokonce je cvičil slavný entomolog Steven R. Kutcher.

Kde se film natáčel?

Začátek filmu je skutečně natáčen ve Venezuele, konkrétně v národním parku Canaima, dále pak v Kalifornii ve městech Pasadena, Los Angeles a Cambria. Filmové městečko Canaima je fiktivní.

Nenechte si ujít tuto hororovou klasiku, film vysílá Nova Cinema 16.9. ve 21.35 hodin.

Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy