Dnes v Ulici: Magda už má Soňu přečtenou, a proto ji ani nenapadne obcházet Irenu

Dnes v Ulici: Magda už má Soňu přečtenou, a proto ji ani nenapadne obcházet Irenu
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.
Zvláštní hru na škole rozehrává Soňa, která už téměř v nikom nevzbuzuje důvěru. Snad jediný, kdo jí ještě věří, je Prokop a částečně také Irena. Naopak Otík zůstává obezřetný a za jejím jednáním vidí další problémy.

Soňa přebírá odpovědnost za Irenu a bůhvíproč k tomu potřebuje i Magdu

Že by byla Soňa ze zástupcování Ireny opravdu tak unavená, jak v posteli tvrdí Prokopovi? To jí diváci opravdu nezbaští. Vždyť po profesní stránce je Soňa přece dokonalá, a to tak moc, že to vypadá, že mají její dny snad 48 hodin. Komu čas na práci chybí, je Irena. Soňa se na to nemůže dál dívat. Pozoruje Ireniny nedostatky, a zatímco na Irenu hraje, jak ji chápe, před ostatními ji nepěkně shazuje. Teď jí dokonce Prokop vnukl myšlenku, která by do dalšího pracovního dne nejspíš nepočkala. Proto Soňa, které naprosto chybí sebereflexe, znovu zaklepala na Magdiny dveře. Té se její počínání nezdá. Nechápe, proč by měly Irenu obcházet. Proč jí o pomoci nemůžou normálně říct? Soňa říká, že je to proto, aby nezranily její city. Magda však naštěstí zná Irenu natolik dobře, že ví, že tohle by ji nikdy neurazilo. Proto Irenu zve rovnou k sobě domů, aby jí o celé věci řekla.

Soňa poslouchá za dveřmi a když slyší Irenu, pozve se dovnitř

Čechové nic neunikne. Co by jiní přehlédli a hlavně přeslechli, Soňa slyší. Proto se nestačí divit, když zjistí, že si Magda k sobě na návštěvu pozvala Irenu. Snad jí vysvětlila dost jasně, aby Magdino vypomáhání s Ireninou agendou zůstalo v tajnosti. Jak se uvnitř přesvědčí, nevysvětlila. Magda si zase dělá věci po svém. Ta holka je teda tvrdý oříšek. Čechové tak nezbývá než Irenino nadšení ze spolupráce sdílet. Tohle nevyšlo, ať už tím chtěla dosáhnout čehokoliv. Irena si zjevně nedělá nic z toho, že je na pozici ředitelky úplně nemožná. Přitom Soňa by ji mileráda zastoupila.

Prokop hodlá přes Soňu dotáhnout věci, které mu Irena nedovolila

Svou příležitost cítí také Prokop, který by ředitelku školy nikdy takhle nepodrazil. Vidí, jak je Soňa schopná a neoblomná, a proto ji žádá, aby se opět ujala projektu jeho digitalizace. Ten mu totiž Irena zamítla a on to doposud nevydýchal. Soňa dává jeho práci nový smysl. Nejspíš se bude hodně divit tomu, co všechno je Soňa pro post ředitelky školy schopna obětovat. Možná si pak vzpomene i na to, jak před ní Magdu varoval.

Matěj má osobní problém se svým tátou

Napjaté to má doma také Matěj Dvořák, kterého zdá se všichni odsunuli na druhou kolej. Zády se k němu obrátil jeho táta, trenér a snad i bratr, se kterým dosud ve skocích na trampolíně vynikal. Magda u Matěje zjišťuje, že šikovně vyřešený pronájem tělocvičny za symbolickou padesátikorunu bude k ničemu.

Zdroj článku:
  • Autorský text