Zjizvená tvář: Film slaví 37 let od své premiéry a studio Universal připravuje remake
87%
Foto: andersphoto / www.shutterstock.com

Zjizvená tvář: Film slaví 37 let od své premiéry a studio Universal připravuje remake

Zjizvená tvář: Film slaví 37 let od své premiéry a studio Universal připravuje remake Další fotografie v galerii >
Foto: andersphoto / www.shutterstock.com

Film byl jednou z posledních gangsterek natočených ve starém stylu, kde se pořád střílí a tečou potoky krve. Pod režijním vedením Briana De Palmy vznikl drsný a poutavý příběh, který se inspiroval klasickým dramatem Howarda Hawkse z roku 1932.


O filmu

Pro lepší kontakt s divákem byl děj zasazený do 80. let do atraktivního prostředí Miami. Italské zločince tak nahradil kubánský emigrant a pašování alkoholu se změnilo na obchod s drogami.

Prolog k filmu tvoří událost, kdy v roce 1980 emigrovalo z Kuby s tichým svolením tehdejšího diktátora Fidela Castra 125 tisíc lidí. Asi pětina z nich byli zločinci, kterých se tak Castro jednoduše zbavil.

Film se po uvedení do kin setkal s protichůdnými recenzemi. Někomu se nelíbil velký podíl psychologického pohledu na postavy nebo příliš vulgární mluva.

Mladý Kubánec využívá neomezené možnosti a žije si svůj americký sen

Tak se ocitá podle scénáře Olivera Stone mladý emigrant Tony Montana (Al Pacino) v Americe, kde se velice rychle adaptuje na podmínky volného trhu svobodného světa. Se svým přítelem Mannym (Steven Bauer) vykonávají drobné práce pro místní podsvětí až do okamžiku, kdy jim po přestřelce při předávání drog končí v rukách balík peněz. Tony Montana tak začne budovat své drogové impérium. Obchodu se daří a s úspěchem roste i Tonyho moc a také paranoia, že o svoji pozici přijde.

Příprava na natáčení

Role Tonyho Montany byla nabídnuta Robertu Redfordovi, ten ji odmítl a Al Pacino se nabídl, že roli vezme. Aby se do role vžil, požádal kameramana, aby na něj mluvil španělsky.

Pro roli Elvíry, manželky Tonyho, která tráví život mezi nudou, kokainem a alkoholem, a vypadá u toho zatraceně sexy, bylo navrhnuto několik známých hereček. Nejvíce se uvažovalo o Glenn Close, ta ale nebyla podle režiséra dost sexy, a tak nakonec roli dostala tehdy ještě neznámá Michelle Pfeiffer.

O roli Mannyho Ribery usiloval John Travolta. Štáb si ale nakonec bez váhání vybral snědého Stevena Bauera, protože fyzickým vzhledem odpovídal představám režiséra.

Mladší sestru Tonyho si zahrála Mary Elizabeth Mastrantonio.

Al Pacino během natáčení utrpěl těžké popálení třetího stupně na ruce, když střílel z pušky. Štáb nemohl uvěřit, že scénu bez zaváhání dokončil.

Nové plány studia Universal

V současné době Universal zkouší oživit příběh a sicilský režisér, který už má za sebou pár povedených hollywoodských projektu, Luca Guadagnina byl osloven na remake, který už teď vyvolává diskuse o tom, zda téma někdo bude schopný zpracovat lépe než De Palma. O obsazení zatím není nic známo.

Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy

Další články z rubriky Drama

Soudce: Který herec z filmu si za svou roli odnesl Oscara
77%

Soudce: Který herec z filmu si za svou roli odnesl Oscara

I když se skvělý chicagský právník Hank Palmer zařekl, že se do svého rodného města nikdy nevrátí, okolnosti jej k tomu donutí. Jeho matka zemřela a Hanka čeká setkání po letech se svým otcem, soudcem Palmerem. Ten je ale zatčen za pokus o vraždu, a tak Hankovi nezbývá nic jiného než zjistit, jak to ve skutečnosti bylo.

Masakr v Port Arthur dostane filmové provedení, natáčení právě probíhá

Masakr v Port Arthur dostane filmové provedení, natáčení právě probíhá

Připravovaný snímek ponese název Nitram, tedy Martin pozpátku. Právě tak se jmenoval nejbrutálnější masový vrah novodobých australských dějin. Film, který bude věnován jeho řádění v Port Arthur, již nyní sklízí kritiku.

Seabiscuit: Příběh natočený podle skutečnosti si získal miliony fanoušků
81%

Seabiscuit: Příběh natočený podle skutečnosti si získal miliony fanoušků

Mladý John Pollard si vydělává ve stájích bohatého rančera Charlese Howarda. Ten přišel při autonehodě o svého syna a manželka ho opustila. Po čase opět přichází na chuť životu, a tak si kupuje Seabiscuita, dostihového koně.

Televize Seznam nabízí opravdu zajímavé kousky online

Televize Seznam nabízí opravdu zajímavé kousky online

Od ledna 2018 si může na svých obrazovkách naladit stanici TV Seznam. Zaměřuje se zejména na publicistiku a zpravodajský obsah. Na webových stránkách naleznete kompletní archiv, včetně mnoha zajímavých filmů.

Million Dollar Baby: Film získal jednu cenu za druhou, původně to na ceny ale nevypadalo
88%

Million Dollar Baby: Film získal jednu cenu za druhou, původně to na ceny ale nevypadalo

Když se v tělocvičně objeví mladá Maggie s tím, aby ji Frankie Dunn trénoval, dostává se jí záporné odpovědi. Naštěstí se poblíž nachází bývalý boxer Eddie Scrap-Iron Dupris, kterého si naprosto získá. Svou odhodlaností a pílí si nakonec získává i trenéra Dunna, který ji přivede do skutečného světa boxerů. Jak se ale všichni poperou s tragédiemi, které je potkají?


Další články z rubriky Drama