Zdeněk Pohlreich nám ukázal hrůzu české hospodské gastronomie. Teď pořádně zatopí soutěžícím v pořadu Česko na grilu

Zdeněk Pohlreich nám ukázal hrůzu české hospodské gastronomie. Teď pořádně zatopí soutěžícím v pořadu Česko na grilu
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.
O kuchařském umění Zdeňka Pohlereicha není pochyb a už v několika pořadech předvedl, že se před kamerami rozhodně nestydí. Provedl nás celou řadou restaurací, kam už nejspíš nikdy nepůjdete, vařil v přímém přenosu, ukázal na kamery řadu osvědčených triků a vyzval do souboje restaurace.

Tentokrát se vrací ke svému oblíbenému grilování. A protože kuchtíci jsou hodně soutěživá sorta lidí, zase se proti sobě postaví ti, kdo si o sobě myslí, že když se postaví ke grilu, zašlapou konkurenci do země. Jen je otázkou, zda vyhlášený kuchař jejich umění a sebevědomí ocení.

Zdroj: FTV Prima

Zdeněk nejde pro ostré slovo daleko, některé jeho hlášky už jsou součástí českého folklóru a rozhodně nemá v úmyslu se tentokrát mírnit. Možná je to právě naopak. Jeho osobité škádlení ostatních kuchařů mu už chybělo, a tak bude perlit od první minuty nového soutěžního pořadu.

Hned při představení podotkne směrem k soutěžícím:

„To je matroš…“ Jak se po takovém označení soutěžící cítili a kdo chtěl rovnou hodit utěrku do ringu?

„Jídlo, které nám připravíte, musí být perfektně vyťukané, musíme si z něj zkrátka sednout na prdel,“ dodá jako radu k soutěžícím. Kdo se začne bát a kdo si myslí, že má vyhráno?

„Nejhorší slovo v gastronomii je slovo snad. Pak mě ještě sere možná.“ Na koho bude takto reagovat a odnese si soutěžící tuto poučku do budoucna, nebo se mu nezadaří a vypadne hned v prvním kole?

„Vy jste použili brikety? To se nedivím, že po půlhodině nemáte na čem vařit. Ty jsou vždy pomalejší než dřevěné uhlí, tak snad to zvládnete…“ Zvládnou soutěžící tuhle „dobrou radu“ během soutěže?

„Donův sladký válec – to zní, jako bychom to vysílali po jedenácté večer,“ zasměje se Zdeněk jednomu názvu… Co se za ním skrývá a jak nakonec bude chutnat?

„Vy děláte lokše? To si to děláte opravdu těžký,“ to je povzbuzení k dalšímu výkonu pro Vieru.

„Takže vy jste se mi snažila lhát, když se vás ptám, z jakého masa ten hamburger děláte? Takže vlastně vůbec nevíte, co nám chystáte pod čumák?“ Jak se s takovou kritikou popere Helena a vyplatí se šéfovi cokoli zatajovat?

„Kachna s čokoládou, to zní šíleně,“ prohlásí nad přípravou Martina a Jirky. „To se nám budou ráno u prdele rojit včely.“

„Dost mě překvapuje kombinace kapustiček a granátového jablka, na to jste přišli sami?“ prohlásí šéf u stolu Lucky a Prikyho. Začnou svůj recept předělávat?

„Vy jedete na jistotu s jediným jídlem, ale bude to stačit, myslíš?“ zeptá se Radka a Nikoly. Dost je tím znejistí.

Česko na grilu
Česko na grilu | Zdroj: FTV Prima

„To je tím, že soutěžící nečtou. Kdyby v dětství četli Lovce mamutů jako já, tak by zjistili, že když ti vyhasne oheň, vyženou tě z tlupy, což je jistá smrt. A tohle kdyby věděli, grily by si sakra hlídali,“ dodá moudro vyčtené z knih v okamžiku, kdy několika dvojicím grily přestanou hořet.

„Co to je tohle? Pojďte mi to vysvětlit jako dvouletému…“ naštve se Zdeněk, když na zemi najde nepovedené batáty.

„Mě nezajímá, jestli jste doufali, mě zajímá, o čem jste přesvědčeni a ty bys nikdy neměl potopit svoji mámu,“ zpraží Davida během ochutnávky.

„Takže ty nemáš chuť ani čich. To je diagnóza, která se nám v poslední době rozšířila po českých restauracích,“ zasměje se Zdeněk, když se mu Helena svěří se svým postcovidovým hendikepem.

„Nenech se vábit zpěvem Sirén,“ usměrní Martina Svatka při ochutnávce u Denisy a Dominiky.

„Chlapci, chlapci, tohleto je suché jak cesta,“ zkritizuje Jirku s Martinem.

„Pane, dneska nám dejte svoje peníze, my vám příště dobře uvaříme,“ ohodnotí snahu Dona a Michala o luxusní menu z grilu.

Česko na grilu se poprvé objeví v sobotu 23.3. ve 20.25 na Primě.

Zdroje článku:
  • Press kit FTV Prima,
  • Autorský text