Veronika Freimanová se role ve stodílném seriálu Vyprávěj nezalekla, překvapili ji diváci

Veronika Freimanová se role ve stodílném seriálu Vyprávěj nezalekla, překvapili ji diváci
Česká oblíbená herečka je známou tváří mnoha českých seriálů. V současné době je jednou z nejvýraznějších postav seriálu ZOO, který má už pravidelně přes milion diváků. Loni mohli diváci Veroniku vidět v seriálu Kukačky.

Ještě předtím si zahrála v celé řadě dalších seriálů jako Einstein – Případy nesnesitelného génia, Strážmistr Topinka, Labyrint, Modrý kód, První republika a samozřejmě ve všech sériích retro seriálu Vyprávěj.

Pro mnoho diváků je právě její postava v posledním zmíněném seriálu důvodem, proč se k seriálu už roky stále vracejí. V stodílném díle měla Veronika velký prostor a byla to pro ni neobvyklá práce, ze které byla „vykulená“, jak přiznala v Českém rozhlasu.

Roli přijala, přestože věděla, že půjde o dlouhou seriálovou cestu, ale na rozdíl od nekonečných seriálů, kdy herci netuší, jestli ještě příští měsíc bude jejich postava živá, v této pracovní nabídce měla od začátku jasno, odkud až kam její postava v ději bude procházet a jaký osud jí scénář připravil. Sama považuje seriál za vůbec první výrazný počin, který se točil ve stylu retro a stal se inspirací pro celou řadu dalších pořadů.

Přestože ji délka pořadu z počátku vyděsila, zaujalo ji i mapování dějin a myslí si, že seriál se pro určitou část mladší generace stal něčím, co by se dalo nazvat učebnice dějepisu.

Mladí lidé tak díky seriálu mohli trochu pochopit i dobu, ve které vyrůstali a žili jejich rodiče a která je silně ovlivnila.

S úsměvem zavzpomínala na úžasné zjištění, kolik je v naší zemi odborníků na vše, co je spojeno s nedávnou historií a jak silné ohlasy dostávali, když se dopustili při natáčení nějaké nepřesnosti, jako byly třeba odlišné záclonky ve vlaku, které v tom období byly jiné. Dokonce se ozývali i odborníci, kteří se pohoršovali, že obrázky ve vagonech byly v tom roce jinak zarámované a podobně.

I herci už byli tímto fenoménem ovlivněni a hlídali i to, aby utěrka v kuchyni nebyla stejná jako model, který nabízí Ikea a podobně.

Veronika má nejen seriály jako práci, ale ráda se na ty české také dívá a mezi její nejoblíbenější patří Most nebo Rapl.

Než se nám Vyprávěj na obrazovky vrátí, můžete si herečku užít v roli Marie Roklové ve zmíněném seriálu ZOO, kde šéfuje velké zologické zahradě a bojuje se zaměstnanci i s rodinou.

Zdroj článku: