Kteří herci si natáčením vydělali 6 milionů korun aneb to nejzajímavější z nostalgického retro seriálu Vyprávěj
71%
Foto: commons.wikimedia.org

Kteří herci si natáčením vydělali 6 milionů korun aneb to nejzajímavější z nostalgického retro seriálu Vyprávěj

Kteří herci si natáčením vydělali 6 milionů korun aneb to nejzajímavější z nostalgického retro seriálu Vyprávěj Další fotografie v galerii >
Foto: commons.wikimedia.org
Patříte mezi fanoušky českého „Dallasu“ a i po letech si nenecháte ujít reprízu série o klanu zásadových Dvořáků a jejich osudových žen, potomků a lidí, se kterými se v životě potkali?

Vyprávění o nedávné historii

Český seriál „Vyprávěj“ se natáčel v letech 2009 až 2013 a už od začátku se plánovalo, že půjde o nejrozsáhlejší seriálový projekt, který kdy ČT realizovala. Hodně času realizační tým věnoval shromažďování dobových dekorací, které jsou nepostradatelnou součástí projektu.

Děj seriálu nás zavádí do nedávné historie (1964 až 2005) a je zasazený do skutečných historických událostí, které ovlivňují životy mnoha postav v seriálu. Do jednotlivých epizod jsou zasazeny krátké ukázky z Československých filmových týdeníků i s původním komentářem.

Děj je vyprávěný Honzou Dvořákem, který zaznamenal dějiny celé rodiny. Seriál začíná a končí svatbou Honzy a Lucie. Svatba byla také poslední natočenou scénou, kterou se po pětileté práci uzavřel jeden netradiční a velice povedený projekt.

Seriálové střípky:

• Během 854 natáčecích dnů se zrealizovalo 115 epizod.

• Průměrně stál jeden díl seriálu 3,5 milionu korun.

• Zahrálo si v něm přes 700 herců a asi 4000 komparzistů.

• Natáčelo se na 300 místech v Česku, Německu a Chorvatsku.

• Hercům a členům štábu se během natáčení narodilo 30 dětí.

• Seriál získal 5 cen TýTý, Zlatou nymfu v Monte Carlu a Veronika Freimanová si dvakrát odnesla cenu TýTý jako herečka.

• Seriál je plný lásky a vztahů. V reálu běhen natáčení potkala svou životní lásku Jana Bernášková, kterou okouzlil scénárista Rudolf Merkner, se kterým tvoří manželský pár dodnes. Režisér Biser Arichtev se nechal inspirovat a ulovil mladou herečku Veroniku Novou. Pár se v současnosti těší na prvního potomka.

• Mladá a krásná Andrea Kerestešová (dnes Růžičková) si v seriálu roli maminky pěkně nacvičila. V seriálu její postava zestárla o 30 let, takže v maskérně si to pořádně užila. Většinu dobových účesů měla vytvořených z vlastních vlasů, které dostaly za ty roky pořádně zabrat. Za celý seriál měla jen 3 paruky. Sama herečka si pochvalovala drdoly a výraznou ženskost v módě sedmdesátých let.

• Překvapivě jedna z nejpopulárnějších postav seriálu byla záporňačka Miládka, v podání Mahuleny Bočanové. Ta si natáčení, a hlavně svoji postavu velice vychvalovala, protože je to prý velké štěstí, když dostane herec možnost ztvárnit tak hroznou postavu, jakou Miládka byla.

• Za nejnáročnější scénu herci považovali natáčení pohodové dovolené u Baltu, kdy se Eva s Karlem koupali ve vodě, která měla 12 °C, a ještě se u toho museli tvářit spokojeně.

• Roman Vojtek a Andrea Kerestešová (Růžičková) si během natáčení slušně vydělali a jejich příjem z celého seriálu byl kolem 6 milionů korun pro každého. V těsném závěsu za nimi byli Veronika Freimanová a Svatopluk Skopal. Placení byli podle počtu natáčecích dnů.

A co vy? Vracíte se znovu k reprízovanému seriálu, který se nikdy neokouká? Potkali jste France nebo Karpíška ve vašem životě?

Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy