Co přesvědčilo Millie Bobby Brown oholit si hlavu aneb tohle jste nevěděli o seriálu Stranger Things
91%
Foto: www.shutterstock.com

Co přesvědčilo Millie Bobby Brown oholit si hlavu aneb tohle jste nevěděli o seriálu Stranger Things

Co přesvědčilo Millie Bobby Brown oholit si hlavu aneb tohle jste nevěděli o seriálu Stranger Things Další fotografie v galerii >
Foto: www.shutterstock.com

Stranger Things patří mezi hity Netflixu a je jedním z nejoblíbenějších seriálů vůbec. Na novou sérii si ještě chvilku počkáme, tak se pojďme alespoň podívat na některé zajímavosti z předchozích řad.


Vzhledem k úspěchu seriálu by člověk očekával, že se o něj televizní stanice musely doslova poprat. Opak je ale pravdou - před zveřejněním seriálu na Netflixu tvůrci obešli se seriálem patnáct televizních stanic a všechny je odmítly z důvodu, že chtěly buď čistě dětskou show, nebo seriál primárně o šerifu Jimu Hopperovi. Tvůrci si naštěstí prosadili svou a je to dobře. Ukázali, že kvalitní a zároveň až hororový seriál může být natočen i s dětmi a puberťáky v hlavních rolích! A rozhodně to nezabránilo tomu, aby si seriál zamilovali i dospělí.

Seriál proslavil celou řadu herců, v čele s mladičkou Millie Bobby Brown. Ta ztvárnila dívku Eleven, která se náhle zjeví v městečku Hawkins a všechny šokuje svými neuvěřitelnými schopnostmi. Eleven miluje vafle Eggo, kterými by se nejraději ládovala od rána do večera. Po vydání seriálu jejich odbyt velmi vzrostl. Firmě Kellogg´s, která je vyrábí, stoupl zisk o čtrnáct procent. Millie si navíc kvůli seriálu musela oholit vlasy. Mladé dívce se do toho moc nechtělo, ale tvůrci jí nakonec přemluvili. Ukázali jí fotku Charlize Theron, jak skvěle vypadala v Mad Maxovi, a Millie souhlasila, že do téhle radikální změny půjde.

Natáčení nebylo pro dětské herce jednoduché. Max Mayfield v seriálu neustále jezdí na skateboardu. To ovšem poněkud zaskočilo její představitelku Sadie Sink, která na skateu jezdit neumí. Musela se to naučit a zabralo jí to dva měsíce intenzivního tréninku. Před každým natáčením jí navíc maskérky musely aplikovat umělé opálení, protože Max je z Kalifornie, ale Sadie se slunci vyhýbá, jelikož se snadno spálí.

Dacre Montgomery, který ztvárnil Billyho, měl pro změnu problém s cigaretami. Sám nekouří, a tak ho režisér seriálu učil kouřit tak, aby to vypadalo věrohodně. Za natáčecí den občas vykouřil i čtyři krabičky cigaret. Nebylo by vůbec překvapivé, kdyby se nakonec sám kuřákem stal… I Dacre si užil v maskérně své. Jeho retro paruku mu maskérky před každým natáčením nasazovaly hodinu a půl!

Seriál obsahuje spoustu odkazů na klasická díla, která mají bratří Dufferovi rádi. Mezi nimi jsou například knihy a filmy Stephena Kinga, Star Wars, film Věc, seriál Twin Peaks nebo klasické sci-fi Vetřelec.

Stranger Things má zatím tři řady a všechny si zvládly udržet vysokou kvalitu. Nezbývá tedy, než netrpělivě čekat na čtvrtou řadu a doufat, že i ona bude, stejně jako ty předchozí, napínavá pecka, od které nejdou odtrhnout oči.
 

Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy

Novinky

<< Předchozí článek Další článek >>