Influencerka z Polabí se stala herečkou kvůli klukovi
Reakce k článku
Podělte se o svou reakciCesta k herectví
Kristýna Jedličková měla původně v plánu studovat žurnalistiku. Nakonec se však ukázalo, že je tato škola pro ni až příliš teoretická, a tak se Kristýna vydala na DAMU. Vzpomíná:
Tehdy jsem nebyla vůbec políbená uměleckým světem, ale zamilovala jsem se do kluka, který byl hercem, a tam se to nějak vše propojilo.
Ani herecká škola však nebyla úplně to, co si Kristýna představovala. Kristýna byla na rozdíl od svých temperamentních spolužaček tichá, neměla zkušenosti a dlouho jí také trvalo, než jsem se naučila nepřipouštět si určité věci a jít si svou cestou. Řekla:
Začátky byly těžké. Psychicky mi z toho nebylo úplně dobře, než jsem se naučila si nepřipouštět určité věci a jít svou cestou.
Kristýna se však nevzdala a školu nakonec dokončila. Další problémy se vyskytly po ukončení studia. Kristýna dlouho nemohla najít práci a nedostala se do vysněného brněnského HaDivadla. Nakonec zakotvila v Divadle v Dlouhé a stala se stálou členkou souboru. Uvedla:
V této profesi je člověk v jedné chvíli na vrcholu a cítí se jako pán. A pak má pocit, že o něj nikdo nestojí. Naučit se nespojovat s tím svojí vlastní hodnotu je pro mě kritické.
Hudba a vlastní kapela
Kromě herectví je Kristýninou velkou láskou i hudba. Kristýna nedávno dokonce založila vlastní punk-jazzovou kapelu, kterou pojmenovala podle posvátné hory na ostrově Fuerteventura - Tindaya. Lásku k hudbě Kristýna zřejmě podědila po tatínkovi, který je jazzovým bubeníkem.
Co jste možná nevěděli o Kristýně Jedličkové:
- Kristýna se narodila v roce 1999 v Praze. Vystudovala Gymnázium prof. Jana Patočky.
- Její sestra Marie Jedličková uspěla v soutěži krásy Miss Czech Republic. Dostala se až do finále.
- Svůj filmový debut měla v roce 2020, kdy si zahrála ve filmu Štěstí je krásná věc. O rok později se objevila v krátkometrážním filmu Tři filmy. Další projekty následovaly.
- Kristýna si zahrála mimo jiné i v seriálu s problematikou drog Adikts nebo v osmidílné kriminální sérii z prostředí taneční školy s názvem Případ tanečnice.
- Herečka hostuje v Hudebním divadle Karlín (muzikál Beetlejuice) či na Vinohradech. Od sezony 2025/26 je členkou souboru Divadla v Dlouhé.
- Kristýna si své soukromí střeží. Dává pozor i na to, co sdílí na sociálních sítích. Řekla: „Dávám si pozor na to, aby to nebylo napadnutelné nebo moc křehké. Na sociálních sítích jsou rizika, o kterých je dobré vědět.“
Reakce k článku
Podělte se o svou reakci