Pánský klub: Ani Bolek Polívka film nezachránil a Kristýna Hrušínská to pěkně schytala

Pánský klub: Ani Bolek Polívka film nezachránil a Kristýna Hrušínská to pěkně schytala
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.
Matěj Balcar si sám napsal scénář a film režíroval. Do hlavní role obsadil manželku Kristýnu Hrušínskou, ale jak se ukázalo, jeho výběr herců nebyl nejšťastnější. Jediný, kdo podle diváků předvedl dobrý herecký výkon, byl Bolek Polívka.

O filmu

Terapie pro „eroticky závislé“ svede dohromady naprosto nesourodou pětici lidí. Sympatický a nesmělý učitel Cyril (Jiří Mádl) se obává svých lechtivých představ o studentkách. Neomalený erotoman a notorický záletník Eda (Milan Šteindler) si stále dokazuje svoji mužnost. Mladý ajťák Martin (Martin Leták) se prezentuje jako velký milovník, ale jeho vystupování budí spíše rozpaky. Postarší scenárista Přemek (Bolek Polívka) by se rád ubránil svodům své dlouholeté múzy, zatímco vyhořelý rocker Gigi (Zdeněk Žák) už má to nejlepší očividně dávno za sebou… nebo ne?

Sezení výstředních účastníků probíhají pod taktovkou atraktivní, ale nepříliš zkušené psycholožky Lindy (Kristýna Hrušínská), které se terapie brzy vymkne z rukou.

Matěj Balcar se nechal nalákat úspěchem stejnojmenné hry uvedené v Divadle Na Jezerce, která sklidila u diváků úspěch. Velice často se bohužel stává, že se filmové zpracování nesetká s úspěchem, který sklízí divadelní představení, a to je i tento případ.

Krátké okénko do recenzí uživatelů ČSFD

  • Tohle je tak špatný, jak jen může být. Prvky herectví tady předvádí fakt asi jen Polívka. Zbytek je prkenný až běda. Otřesné dialogy, a ještě navíc průhledný příběh, že to je k neuvěření. A hlavně ta Kristýna Hrušínská. Já nevím, jestli jí tak nesedla ta postava nebo je prostě tak špatná, ale byla fakt asi nejhorší na tom filmu. Mně bylo často fakt trapně za ty herce, jak se ve filmu musí pitvořit a co všechno musí „odehrát“. Jak tenhle scénář mohl někdo myslet vážně…
  • A dost. Končím s hájením mladých českých režisérů u nových českých komedií ... Tohle byl bizár. Hrušínská je sice pohledná čtyřicítka, ale její projev byl afektovaný až běda...
  • Mám chuť dát odpad. Možná by se dalo pochválit alespoň to, že se Matěj Balcar rozhodl dát práci všem svým příbuzným.

Hrají:

Kristýna Hrušínská, Jiří Mádl, Milan Šteindler, Boleslav Polívka, Zdeněk Žák, Martin Leták, Patricie Pagáčová, Hana Vagnerová, Dana Syslová, Nela Boudová, Jan Hrušínský, Miluše Šplechtová a další.

Ve vysílání 2.6. na TV Prima.

Zdroje článku:
  • Press kit FTV Prima,
  • csfd.cz,
  • Autorský text