Nová Kleopatra bude mít tvář Gal Gadot. Co má herečka s egyptskou královnou společného a co se fanouškům už teď nelíbí

Nová Kleopatra bude mít tvář Gal Gadot. Co má herečka s egyptskou královnou společného a co se fanouškům už teď nelíbí
Nová Kleopatra bude mít tvář Gal Gadot. Co má herečka s egyptskou královnou společného a co se fanouškům už teď nelíbí Další fotografie v galerii >
Foto: Tinseltown / Shutterstock.com
Gal Gadot je izraelská modelka a herečka. Tuhle sympatickou dámu filmoví diváci poprvé zaregistrovali v roli Gisele ve snímku Rychle a zběsile. Teď si zahraje slavnou egyptskou panovnici Kleopatru.

Nová Kleopatra (ne)korektně

A právě to je trnem v oku některých fanoušků. Film ještě není na světě, našli se už ale i tací, kterým není po chuti, že egyptskou královnu si má zahrát Izraelka.

Gal Gadot nemá k reálné historické postavě z hlediska rasové příslušnosti úplně daleko, neboť skutečná Kleopatra byla makedonského původu. Konkrétně královna pocházela z dynastie Ptolemaiovců, nicméně samotná herečka není Egypťankou. A to zastáncům korektního přístupu není zcela po chuti.

Navzdory protestům už je nicméně jasné, že nová Kleopatra skutečně bude mít tvář Gal Gadot, kterou už jsme viděli také ve filmu Wonder Woman.

Tentokrát s ženským tvůrčím týmem

Ostatně, zmínit z hereččiny filmografie právě tento počin je na místě. Chystaný snímek o egyptské panovnici má vzniknout pod režijní taktovkou Patty Jenkins, která je podepsaná právě i pod snímkem Wonder Woman.

Samotná herečka své fanoušky o tomto počinu informovala na Twitteru. A zdůraznila nejen svou úlohu, ale i to, kdo bude stát za kamerou. Nová Kleopatra má být totiž příběh natočený očima žen, které se objeví před kamerou i za ní, jak Gal Gadot doslova uvedla.

Ženský tým spolupracující na chystané novince ostatně doplní scenáristka Laeta Kalogridis. Podepsaná je coby scénáristka mimo jiné pod filmy Prokletý ostrov, Noční hlídka nebo Cesta bojovníka.

Novinka v roce 2022

Film by do kin měla uvést distribuční společnost Paramount Pictures. Očekává se, že premiéra by měla proběhnout na počátku roku 2022.

Tvůrčí tandem Gal Gadot a Patty Jenkins předvedou, jak jim to na filmovém plátně společně klape, ještě letos. Premiéry by se snad měla o letošních Vánocích dočkat odkládaná Wonder Woman 1984, která je pokračováním oblíbené komiksovky Wonder Woman.