Koruna: Žhavé novinky o seriálu mapujícím vskutku královský život Elizabeth II.
90%
Foto: www.shutterstock.com

Koruna: Žhavé novinky o seriálu mapujícím vskutku královský život Elizabeth II.

Zajímavý dramatický televizní seriál představuje královnu i z lidské stránky, jako ženu, která se musela vyrovnat s obtížemi nejen královskými, ale i s tak běžnými, jako je nevěra a manželské neshody.

Koruna: Žhavé novinky o seriálu mapujícím vskutku královský život Elizabeth II. Další fotografie v galerii >

Tak to vypadá, že premiéra čtvrté série seriálu nás potěší ještě letos, ke konci roku, jak sám tvůrce celé série, Peter Morgan oznámil.

Dílo produkčních společností Left Bank Pictures a Sony Pictures Television vytvářené pro Netflix, už má také jasno v novém obsazení královského páru pro pátou (a případně 6. sérii, o které ještě nepadlo konečné rozhodnutí).

Nová představitelka královny

Role královny se po Claire Foyové, která ztvárnila mladičkou královnu a její první kroky v roli panovnice i manželky v 1. a 2. řadě a po zralé a majestátné královně ztvárněné Olivií Colmanovou ve 3. a 4. sérii, se v připravovaném natáčení ujme Emalda Stauntonová (známá například z role Dolores Umbridgelové v Harry Potterovi).

I tvář Philipa se změní

S hercem, který má vytvořit v 5. a případně 6. sérii prince Philipa, vévodu z Edinburghu, si dali tvůrci na čas. Konečně padlo rozhodnutí a po švihákovi Mattovi Smitrovi, který v 1. a 2. sérii trochu zlobil svou královnu a po Thobiasovi Menziesovi, který hrál manžela královny další dvě série, teď vyzrálého a důstojného vévodu ztvární Jonathan Pryce (Nejvyšší vrabčák z Hry o trůny).

Plachá Diana bude tahákem 4. série

Ve čtvrté řadě by se měla objevit postava Margaret Thatcherové a určitě všichni s napětím očekávají představení nové postavy, která rozvíří vody v usedlé královské domácnosti, mladičké Diany. Uvidíme, zda bude tato série seriózní jako třetí, nebo se díky Dianě posune trochu více do zábavného spektra, jak tomu bylo s druhou sérií.

Seriál, který je velice nezvyklý už jen tím, že mapuje život panovnice, která je stále živá a ve své roli královny aktivní, získal už řadu ocenění, včetně tří Zlatých glóbů a osmi cen EMMY.

DOPORUČUJEME

Novinky