Co jste nevěděli o Phoebe, nejzáhadnější postavě z Přátel
Foto: Jaguar PS / www.shutterstock.com

Co jste nevěděli o Phoebe, nejzáhadnější postavě z Přátel

Co jste nevěděli o Phoebe, nejzáhadnější postavě z Přátel Další fotografie v galerii >
Foto: Jaguar PS / www.shutterstock.com

Původně měla být pouze podpůrným charakterem, její komická osobnost se ale probojovala do srdcí všech fanoušků. Trhlá blondýna nikdy neopomněla překvapit pohnutými spirituálními moudry a se svojí divokou minulostí je zdaleka nejzajímavější ze šestice Přátel.


Rodina Buffayových 

Během deseti sérii Phoebe postupně pátrá po jejích rodičích. Od počátku zná své identické dvojče Ursulu. Nikdy o ní ale nemluví v dobrém světle, obě dívky jsou totiž naprosto rozdílné. Díky svým manipulativním schopnostem byla Ursula vždy populárnější ze sester, považovali ji za inteligentnější a pohlednější. Phoebe opustil otec Frank Buffay ještě když byla dítě, matka Lily následně spáchala sebevraždu a Phoebe vyrůstala na ulici. Ve třetí sérii se ale dozví, že její skutečnou matkou je Phoebe Abottová, která kdysi tvořila s Lily a Frankem „něco jako pár“. 

Pří pátrání po svém otci pozná bratra Franka, se kterým se snaží navázat vztah. Když herečka Lisa Kudrow otěhotněla, scenáristé toho hbitě využili a také její roli připsali těhotenství. Čekala trojčata svého bratra a jeho o 26 let starší přítelkyně Alice. 

Regina Phalange 

Joey jako Ken Adams a Phoebe jako Regina Phalange. Falešné jméno snad někdy užil každý. V případě Phoebe to vyvrcholilo mimo jiné v proslulou hlášku z poslední epizody o poničené levé "philangi" Rachelina letadla. Své skutečné jméno ale zamění i oficiálně. Po svatbě s Mikem se konečně rozhodne přejmenovat na Buffay-Hanniganová, nechá se však unést a z úřadu odchází se jménem Princezna Consuela Banana-Hammock. 

Lisa Kudrow versus Phoebe Buffay

Phoebe dává jasně najevo svoji nevůli vůči vědcům. Sama herečka má ovšem bakalářský titul z biologie. Další zajímavostí je, že Kudrow nikdy nehrála na kytaru a navrhovala scenáristům, aby její role hrála spíše na bonga. Na to ale tvůrci nepřistoupili a zařídili herečce lekce hraní na kytaru. Ona nadále kytaře neholdovala, rozhodla se tak, že se naučí pouze několik akordů. Právě díky tomu se rozvinul velmi svérázný způsob hraní. 

Kudrow trpí strachem z ptactva, což jí znepříjemnilo natáčení scén s Joeyho a Chandlerovými mazlíčky kachnou a kuřetem. Zatímco v seriálu jsou židovského původu Monica s Rossem, ve skutečnosti je to také představitelka Phoebe. Někteří její předkové zemřeli během holocaustu a ona sama si v dětství musela procházet posměšky. V 16 letech si nechala operovat nos.

Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy

Serialy

Další články z rubriky Serialy

Geniální šachistka na drogách v novém seriálu Dámský gambit

Geniální šachistka na drogách v novém seriálu Dámský gambit

Životopisné drama o sedmi epizodách se sice žádné skutečné osobnost nedotýká, ale mistrovskou hru opěvuje jako žádné jiné dílo před tím. Jak se režisér Scott Frank vypořádal s podivuhodným životním příběhem jedné mimořádně nadané dámy?

Sestřičky Modrý kód: životy zdravotních sestřiček plné dobrodružství

Sestřičky Modrý kód: životy zdravotních sestřiček plné dobrodružství

Romantika, napětí, případy v nemocnici, dobrodružství, drama ve vztazích. Spojení všeho, co mají diváci na obrazovkách rádi. Rubava a její oddělení urgentního příjmu nám plní obrazovky v pondělí a ve středu na Primě. O čem seriál je?

„Proč jsem si já nešťastná nevzala Pištu Hufnágla!“ Co jste nevěděli o seriálu Smolíkovi

„Proč jsem si já nešťastná nevzala Pištu Hufnágla!“ Co jste nevěděli o seriálu Smolíkovi

Obyčejná rodinka z Budapešti, která žije obyčejný život. Přece se ale tento maďarský animovaný seriál udržel díky svým příběhům na našich obrazovkách. Pepa Smolík, manželka Gábi, dcera Týna a syn Ládínek. Správná čtverka, která se postará o vaši zábavu.

Mělas to vědět: Nový seriál HBO s hvězdným obsazením

Mělas to vědět: Nový seriál HBO s hvězdným obsazením

Nicole Kidman a Hugh Grant se představují v novém seriálu Mělas to vědět, který je k zhlédnutí na HBO. Z idylického rodinného života se stává pavučina nejasností a záhad.

Pět povedených seriálů o hodných čarodějnicích

Pět povedených seriálů o hodných čarodějnicích

Za poslední roky se televizní seriály začaly technickým zpracováním blížit kvalitě filmů, zlepšily své produkční techniky, vymanily se z vlivu špatných scénářů a více se začaly věnovat zajímavým a divácky atraktivním tématům, jako je například okultismus a magie.


Další články z rubriky Serialy