Streamovací služby se staly nezbytnou součástí domácí zábavy

Streamovací služby se staly nezbytnou součástí domácí zábavy

Asi se všichni shodneme na tom, že se způsob domácí zábavy za poslední dekádu opravdu zásadně změnil. Díky vývoji streamovacích služeb se nám výrazně rozšířila nabídka a zjednodušil přístup k filmům, dokumentům, esportům, hrám a dalším druhům zábavy. Streamovací služby začínají poměrně razantně vítězit nad klasickými televizními kanály, satelitními či kabelovými stanicemi. A na výběr je skutečně z velkého počtu různých kanálů a každý z nich má svoje specifika, na které svoje budoucí diváky a většinou také předplatitele láká. Podívejme se na několik nejvýznamnějších a nejpopulárnějších stanic, které můžeme streamovat z pohodlí domova a mobilního zařízení.

YouTube

Kanál YouTube snad používáme úplně všichni. Tahle americká společnost byla vytvořená už v roce 2005 a za jejím vznikem stojí tři průkopníci – Steve Chen, Jawed Karim a Chad Hurley, kteří předtím pracovali pro finanční firmu PayPal. Od té doby prošla služba velkým vývojem, nabízí všechno od videoklipů, televizních show, krátkých nebo dokumentárních filmů, živých přenosů nebo vzdělávacích pořadů. YouTube taky umožňuje každému nahrát obsah, zveřejnit ho nebo sdílet. Aktuálně existuje placená a neplacená verze, v té placené je k dispozici přes 85 kanálů a na začátku roku 2021 byly do YouTube přidané TV WGN America a QVC.

Zdroj: get.pxhere.com

 

Hulu

Neustálou popularitu zaznamenává platforma Hulu, která patří z převážné části gigantovi Walt Disney. Poskytuje filmy a online seriály, ale také různé sporty nebo zprávy. Když si službu předplatíte, přidáte se k dalším 36 milionů uživatelům, kteří mají přístup k dalším kanálům jako ABC, Animal Planet, Boomerang, Bravo, CNN, Discovery Channel, Vice a dalším. Jednou z výhod je, že umožňuje až třem obrazovkám členů jedné domácnosti přehrávat kanál ve stejný okamžik, záleží však na druhu předplatného, které si zvolíte. V nabídce je taky zkušební doba zdarma, takže si můžete vyzkoušet, jestli vyhovuje vašim nárokům.

Twitch

Streamingová platforma Twitch byla veřejnosti poprvé představena v roce 2011 a od té doby přilákala přes 35 unikátních návštěvníků měsíčně a aktuálně nabízí přes 35 milionů vysílatelů. Patří mezi nejlepší sociální média zejména pro profesionální hráče her a Esportů. Najdete tady všechny novinky od PokerStars po fenomenální hru Minecraft, které oslavuje 10 let svojí existence a aktuálně je druhou nejprodávanější hrou na světě. Služba nabízí tři druhy předplatného, co umožňují uživatelům využívat výhody, jakými je například sledování bez reklam.

Netflix

Platformu Netflix prostě nejde nezmínit. Jakoby se právě tahle služba stala synonymem streamovacích kanálů. Byla založená už v roce 1998, ale původně jako online půjčovna DVD titulů. Společnost si udržuje vysokou úroveň a počet uživatelů nepřestává narůstat. Hodně financí investuje do původní tvorby a to se vyplácí. Pořady jsou často odměňované mezinárodními cenami kritiků. V České republice patří mezi nejpopulárnější dramatické seriály, komedie a akční filmy.

Zdroj: get.pxhere.com

 

HBO

Populární služba HBO byla původně klasický placený televizní kanál, jehož kořeny sahají až do 70. let minulého století. Online verze je nyní dostupná ve třech podobách, konkrétně HBO Go, HBO Now a HBO Max. Nabízí různé katalogy, různé druhy předplatného, ale ne všechny verze jsou na každém území, včetně České republiky, dostupné.

Peacock

Tahle služba naskočila na jedoucí vlak streamovacích kanálů v loňském roce. Liší se v tom, že je zdarma, ale musíte vydržet sledování reklam. Existují ale i placené úrovně jejích služeb. Určitě je ale sympatické, že v dnešní době, kdy příliš služeb zdarma neexistuje, se tahle možnost nabízí.

Fubo TV

Poměrně drahá služba je určená pro sportovní fanoušky, kteří tady můžou sledovat poměrně specializované sportovní přenosy. Vznikla před šesti lety a v loňském roce zaznamenala 72% nárůst předplatitelů. Nabízí možnosti sestav různých kanálů, včetně základního balíčku, který jich obsahuje přes 100. Díky svojí rostoucí popularitě představila také on-line sázení na sport. Dále spustila zprávy, co se zabývají sportovními analýzami, postřehy a rozbory zápasů a her.

Není opravdu snadné rozhodnout se, jakou službu využít. Vždyť jich je tolik k dispozici, vyzkoušet můžete i: Philo, Apple TV, Xumo, Pluto.tv, LG Channel Plus, TV Everywhere, Vidgo, Frndly TV, NBC News Now a mnoho a mnoho dalších. Mnohé nabízejí zmíněnou zkušební lhůtu zdarma, a proto můžete udělat to správné rozhodnutí, pro kterou z nich se rozhodnout.

 

Novinky