Ženská na vrcholu: Herci točili film v reálných podmínkách. Vybíhali z chaty ven do mínus sedmnácti a do vichřice

Ženská na vrcholu: Herci točili film v reálných podmínkách. Vybíhali z chaty ven do mínus sedmnácti a do vichřice
Ženská na vrcholu: Herci točili film v reálných podmínkách. Vybíhali z chaty ven do mínus sedmnácti a do vichřice Další fotografie v galerii >
Foto: www.shutterstock.com
Pohodový film vhodný pro celou rodinu je super odpočinek. Tvůrci filmu však neměli na růžích ustláno. Natáčelo se opravdu na horách, takže hercům občas mrzly nosy.

Čeští herci v příjemné oddechovce

Pro ty, kdo si chtějí u filmu odpočinout, a nevadí jim romantický a lehce předvídatelný děj, je tahle pohodovka jako stvořená. Ve filmu Lenky Kny se potkali nejen Martin Dejdar a Marek Němec, kteří si zahráli filmové bratry, ale film svedl na jedno promítací plátno také skutečné členy rodiny. A to konkrétně Annu Polívkovou a jejího otce Bolka. Co si zahráli? Samozřejmě – dceru a otce. Rodinný film je plný veselých scén a průpovídek, u kterých se pobavíte.

Exteriéry v mínus sedmnácti a reálná vichřice

Natáčení začalo na konci listopadu 2018 v Tatranské Lomnici, odkud se štáb po čase přesunul výše do hor. V listopadu a prosinci se totiž točilo přímo na horské chatě v Nízkých Tatrách, na Chopku. A nutno podotknout, že exteriér byl opravdu exteriér – postavy v různých filmových situacích vybíhaly z horské chaty ven, a to ne pokaždé dobře oblečené.

Pro herce to musel být křest ohněm, jelikož prosincové teploty dosahovaly běžně až k mínus sedmnácti stupňům celsia. Filmová vichřice také nebyla nahraná. Postavy vybíhaly z chaty ven do reálného prostředí. Interiéry se opět točily na reálné chatě, a zřejmě všichni tušíme, že ani tam nemusela probíhat přílišná úprava.

Tohle není pláč

Až se na film budete dívat, zřejmě vás překvapí ladná a propracovaná hudba, která jej provází. Pro celý film ji složil Michal Pavlíček. Nahrávalo se v jeho studiu, o zpěv se postarala Bára Basiková, se kterou si tak připomněli vzájemnou spolupráci z osmdesátých let, kdy společně působili v kapele Stromboli. Mužské vokály nazpíval frontman Monkey Business Matěj Ruppert. Hlavní píseň k filmu – Tohle není pláč – má na svědomí Bára Basiková a Kamil Střihavka.

Příjemná dějová linka, poetická a laskavá atmosféra, ladná hudba a horské prostředí slovenských hor – vychutnejte si tuto pohodovku.