Zdeněk Godla: Z těžké životní situace se mezi známé české herce dostal úplně náhodou

Zdeněk Godla: Z těžké životní situace se mezi známé české herce dostal úplně náhodou
Zdeněk Godla je český herec romského původu, který před svou kariérou nevedl zrovna příkladný život. Jen jedna malá náhoda mu však obrátila život vzhůru nohama a v současné době mu hereckých rolí jen přibývá. Jak se k herectví vůbec dostal a jak se mu žije dnes? Čtěte dále!

Vězení, náhoda a rychlá cesta ke slávě

Než se Godla, rodák z Chomutova, poprvé dostal před kameru, nežil zrovna příkladným životem. Před více než dvaceti lety se totiž dostal do vězení za loupežné přepadení, které spáchal se svými kamarády. Přestože se prý v domě po vloupání jen napil vodky, byl odsouzen k pěti a půl roku za mřížemi. Samozřejmě to nebyla příjemná zkušenost, ale rozhodně se řadě věcí přiučil. Hlavně se ale zařekl, že už se tam nikdy nevrátí a začne úplně nový život, což se mu opravdu podařilo.

Hereckou kariéru sice nikdy neplánoval, ale nakonec mu přinesla štěstí. V době castingu k filmu Cesta ven totiž vykonával veřejně prospěšné práce v Chomutově a všiml si ho díky tomu režisér Petr Václav, který mu ve svém filmu nabídl roli. Godla nabídku přijal a ukázalo se, že mu herectví opravdu jde. Zahrál si proto ještě ve filmech Nikdy nejsme sami a Skokan. Proslavil se však až rolí cikána Franty v seriálu Most!, který byl naprosto nečekaným úspěchem.

Seriál měl obrovský divácký ohlas a z Godly se tak přes noc stala herecká hvězda. Štěstí a náhoda tedy v jeho životě hrají obrovskou roli.

U filmových a seriálových rolí to nekončí

Po úspěchu Mostu! se už další nabídky jen hrnuly. Dostal roli v Ordinaci v růžové zahradě, seriálu Rapl nebo ve filmech Štěstí je krásná věc a Případ mrtvého nebožtíka. Navíc dostal nabídku hrát v dramatické televizní minisérii Stockholmský syndrom, ale roli odmítl, protože se bál, že by drsný příběh psychicky nezvládl. Letos se objevil v seriálu Ochránce nebo v dánském dramatu Marco. Nyní pracuje na připravovaném filmu Bastardi 4: Reparát a také se účastní jedenácté řady oblíbené taneční soutěže StarDance, která se vysílá každou sobotu večer.

Jak nyní žije?

V současné době je Godla jako na roztrhání, nové nabídky přicházejí ze všech stran, a to i na role do zahraničních filmů. Nyní se navíc věnuje tanečním tréninkům kvůli StarDance, které mu nepochybně dává zabrat. Časopisem The Hollywood Reporter byl navíc podle Čsfd přirovnáván k slavnému herci Ericu Banovi. Má se tedy čím chlubit a snad bude ve své kariéře stoupat jen výš a výš.

Kromě toho je také přes 20 let ženatý a má tři děti.

 

Zdroje: