Výměna manželek: Jak to bylo dál v rodinách česko-německé výměny

Výměna manželek: Jak to bylo dál v rodinách česko-německé výměny
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.
Bára (32) bydlící v Německu a Jarmila (42) z České Vsi v Jeseníkách šly do Výměny manželek z naprosto odlišných důvodů. Zvědavka Bára nakonec skončila s diktátorem ve značkových šortkách a finančně motivovaná Jarmila si užila první dovolenou ve svém životě. A co jim tento sociální pokus přinesl?

Řidička kamionu Bára si rozhodně vysněný pobyt v rodné zemi moc neužila. Těšila se, že bude chvíli ve „známém prostředí“ a pozná, jak žijí jiní lidé. Odnesla si možná více zkušeností, než čekala. Problémem nebyla péče o rodinu, ale náhradní manžel, který celou rodinu terorizoval. Až na dospívajícího syna (16-17 let), který už naplno kopíroval otcovský model, další čtyři děti se otce bály, dokonce i osmnáctiletá Nikola.

Nikola, nejstarší z dětí, plnila roli hospodyně. Jarmila to zdůvodnila tím, že chodí do práce a potom je unavená. Tak to si možná neměla dělat tak velkou rodinu, nebo by mohla zapojit do chodu domácnosti i manžela.

Míra, otec pěti dětí, zdroj: TV Nova

Bára zavzpomínala na to, že se na příkaz pána domu nesměla používat sušička a že mop na podlahy byl schovaný, aby se podlahy vytíraly pěkně v kleče hadrem. Ale Míra rozhodně nebyl ten, kdo se péče o podlahy ujal, přestože chodil do práce úplně stejně, jako jeho manželka.

Zatímco Nikola vedla domácnost, jen o něco mladší bratr klidně na tři dny zmizel a potom si přivedl na noc domů holku. To bylo v pořádku. Když na to Bára upozornila, ještě to schytala, že o výchově nic neví.

To všechno Bára hodně prožívala a arogantní přístup Míry ji dokonce přivedl k myšlence, že by pobyt předčasně ukončila. Když hodnotí situaci zpětně, i tak ji zkušenost něco dala. Podle jejich slov se snaží více věnovat synovi, aby mu ukázala tu správnou cestu, kterou se má vydat. Nad celým pobytem zvítězil dojem, že se děti bály vlastního otce a odpoledne, kdy měl přijít, to na jejich chování bylo zřejmé.

Bára fandí Nikole a doufá, že se jí podaří z rodiny odejít, aby mohla žít svůj vlastní život se vším, co k mládí patří.

Jarmila má na zkušenost jiný názor. Uvedla, že pořad byl záměrně sestříhaný tak, aby jejího manžela ukázal ve špatném světle. V jiné rodině, kde by neměla nad sebou dohled manžela, by ani neuměla žít. Asi potřebuje jasné pokyny k životu.

Výměna manželek ji údajně s manželem ještě více sblížila a mrzí ji, že dobrácký Míra vypadal před kamerou jako kretén. S Nikol má údajně mimořádně důvěrný vztah, kdy si všechno říkají. O domácnost se Nikol stará proto, že ona jezdí do práce v pět ráno a vrací se v půl čtvrté unavená. Proč se do udržování domácnosti nezapojí i o rok mladší bratr, neřekla.

Jiřina tvrdí, že ji doma nikdo o průběhu Bářina pobytu nic neřekl a jen něco málo se dozvěděla od sousedek. Trochu ji mrzí, že při závěrečném posezení s druhým párem se její milovaný muž trochu rozčílil. Také dodala, že se z malého bytu přestěhovali do velkého domu. Tak to má asi Nikola ještě více práce a Míra více prostoru pro polštářky v igelitu, na kterých si tak zakládá.

Zdroje článku: