Ve čtvrteční Ulici bude Vilma málem volat záchranku a Radek se Slávkem zaženou Milenu do úzkých

Ve čtvrteční Ulici bude Vilma málem volat záchranku a Radek se Slávkem zaženou Milenu do úzkých
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.
Martina se nejnovějším italským dezertem trefí do černého a mámě přímo do chuti. Pečivo cannoli tak dostane šanci i na jídelníčku hospody. Ochutnávka ale pro Vildu neskončí příliš radostně. V hospodě se sejdou také Radek a Slávek, kteří zatlačí na Milenu kvůli rozbitému kladivu.

Italská specialita panu Burdovi zhořkne

Kateřina si po domluvě s neschopnými dodavateli piva bude potřebovat obalit nervy, a tak sáhne po sladkém sicilském pečivu cannoli, které Martina předchozího dne upekla. Dezert paní Dubovské přijde k duhu, vlastně se ani nestačí oblizovat. Martina nesměle nadhodí, že Jirkovi to také chutnalo a navrhl, aby se pečivo prodávalo v hospodě.

Kateřina otráveně poznamená, že se pan starosta zase pokouší organizovat jim menu, ale překvapivě souhlasí. Po něčem tak dobrém se musí zaprášit, a kdyby to snad přece jen nikdo nekupoval, Kateřina si každý kousíček zakoupí sama a také je všechny sama spořádá. Ačkoli Martina nechtěla experimentovat a po velikonočním fiasku znovu riskovat, bude z mámina požehnání nadšená.

Nadšení budou zpočátku také Vilma Nyklová a Vilda Burda, kteří se v hospodě zastaví na něco dobrého a dostanou k ochutnání právě cannoli. Už předtím ale byli v krámku, kam Vilma tajně propašovala zákusek z Vendulina bistra. Zkrátka, tolik cukru, kofeinu a navrch ještě alkoholu způsobí, že se Vildovi udělá špatně.

Kladivo na číšnice

Milenou koupené bourací kladivo se podle očekávání rozsype a oprava motoru by stála dalších sedm tisíc korun. Než by to Radek platil a riskoval, že o týden později se rozbije jiná součást, hodlá na předchozím majiteli vymáhat vrácení peněz. Je víc než ochoten to s ním vyřídit, což ostatně podpoří i Kaštan. Chlap má koneckonců větší autoritu než ženská.

Slávek asi brzy odhalí Milenin podvod.
Slávek asi brzy odhalí Milenin podvod. | Zdroj: TV Nova

Pumrová přesto odmítne a prohlásí, že si své problémy vyřeší sama. Nicméně práce stojí, a tak ji Radek popohání, aby to zařídila co nejdřív. Pokud ale vědomě koupila na internetu výrobek, co už měl po záruce a který byl následně ještě využíván ve Druhé šanci, pravděpodobně nebude mít nárok na vrácení peněz. To jí potvrdí i Gábina, jež se v takových věcech příliš nevyzná, ale když už si k ní máma přišla pro radu, pokusí se jí pomoct. Ačkoli daná informace Mileně nijak zvlášť neprospěje. Před dozorčí radou bude vypadat jako neschopná nána a Radek si ji určitě s gustem vychutná.

Nejvíc naštvaný bude Slávek, protože se Milena míchá do věcí, v nichž se nevyzná. Pak prostě koupí něco, co se nedá použít. Radek je ale s vývojem událostí víc než spokojen. Očekává, že se Milena začne dusit ve vlastní šťávě a dříve či později sama uzná, že na všechno nestačí.

Ona ale místo toho vítězoslavně pronese, že předchozímu majiteli kladiva zavolala a dohodla se s ním na zaslání sedmi tisíc, aby mohli zaplatit opravu. Radkovi v první chvíli ani nedojde, že by to z její strany mohla být habaďůra, Milena ho totiž vzápětí rozptýlí a naštve nápadem na uspořádání oslavy ve společnosti soudce Hermana. Slávek ale není zaslepený a hned mu docvakne, že Milenino tvrzení zcela postrádá smysl. Co za její historkou vězí?

Zdroj článku:
  • Autorský text