Televize Seznam nabízí opravdu zajímavé kousky online
Foto: Personnage / www.shutterstock.com

Televize Seznam nabízí opravdu zajímavé kousky online

Televize Seznam nabízí opravdu zajímavé kousky online Další fotografie v galerii >
Foto: Personnage / www.shutterstock.com

Od ledna 2018 si může na svých obrazovkách naladit stanici TV Seznam. Zaměřuje se zejména na publicistiku a zpravodajský obsah. Na webových stránkách naleznete kompletní archiv, včetně mnoha zajímavých filmů.


Původní videotéku Stream.cz zakoupila společnost Seznam.cz a v dubnu 2019 ji nahradila obsáhlejším portálem televizeseznam.cz, která zastřešuje veškerý videoobsah přidružený k Seznamu, včetně Streamu. Kromě pořadů ze všech možných odvětví zde nalezneme také obsáhlou kategorii filmů. Všechen obsah je navíc zadarmo, což je na druhou stranu vykoupeno zobrazováním reklam. Nejedná se o komerční trháky, ani se nesnaží konkurovat Netflixu nebo HBO, ale je zde k nalezení několik opravdu kvalitních plátků. 

Amy (2015)

Jeden z nejsilnějších dokumentů všech dob. V roce 2011 byla britská zpěvačka Amy Winehouse nalezena mrtvá ve svém domě. Příčinou byla otrava alkoholem. Až tehdy vyšlo najevo, jak moc stinná pro ni odvrácená strana slávy byla. Dokument režiséra Asifa Kapadia nabízí množství do té doby nezveřejněných archivních záběrů a Amy představuje v úplně novém, lidském světle. Vychází najevo, že jediné, po čem autorka hitu Back in Black toužila, bylo dělat hudbu, nikoli být velkou hvězdou. 

Pátrání po Sugar Manovi (2012)

V kategorii dokumentů o populárních osobnostech ještě zůstaneme. Sixto Rodriguez, původem z Detriotu, v 60. a 70. letech vydal dvě alba, která zůstala prakticky bez ohlasu. Tedy alespoň to si myslel a byl nucen vydat se raději kariérou dělníka na stavbách. Jeho nahrávky se ze Států dostaly až do Austrálie a Afriky. Neznámo jak se jeho tvorba začala šířit v politicky izolované Jihoafrické republice, kde vzbudila větší ohlas, něž jakýkoli jiný interpret v historii. Zároveň s nahrávkami se ale šířila informace o tom, že jejich autor spáchal sebevraždu. Přesto se v 90. letech našla dvojice fanoušků, která se po neznámém interpretovi rozhodla pátrat a Rodriguez se konečně dočkal své kýžené slávy. 

Divoké povídky (2014)

U povídkových filmů není vždy samozřejmostí, že dohromady vytvoří úspěšný celek. V tomto případě jde o opravdu dobrou černou komedii, která prezentuje šest příběhů z naprosto odlišného prostředí, které pojí dohromady jedna věc, a to docházející trpělivost. Šestero křivd a šestero rupnutých nervů dává dohromady podívanou, která vás bude bavit tak, že byste ocenili ještě sedmou povídku. 

Hluboko (2012)

Drama z islandského prostředí vypráví skutečný příběh, který se stal v roce 1984. Několik kilometrů od břehu se při prudké bouři potopila loď a celá posádka se utopila. Až na muže, který po šesti hodinách v Severním ledovém oceánu doplaval ke břehu. Nikdo tomu nevěřil, lékaři ho podrobili mnoha testům a nedovedli si vysvětlit, jak jeho tělo takový nápor přežilo. Stal se legendou a jeho příběh inspiroval i režiséra Baltasara Komákur. Nečekejte ale velkoprodukční rekonstrukci událostí. Film vyhlíží artovým zjevem a jde spíše o (překvapivě) komorní drama, které zanechá velký a dlouhotrvající dojem. 

 
Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy

Další články z rubriky Drama

Million Dollar Baby: Film získal jednu cenu za druhou, původně to na ceny ale nevypadalo
88%

Million Dollar Baby: Film získal jednu cenu za druhou, původně to na ceny ale nevypadalo

Když se v tělocvičně objeví mladá Maggie s tím, aby ji Frankie Dunn trénoval, dostává se jí záporné odpovědi. Naštěstí se poblíž nachází bývalý boxer Eddie Scrap-Iron Dupris, kterého si naprosto získá. Svou odhodlaností a pílí si nakonec získává i trenéra Dunna, který ji přivede do skutečného světa boxerů. Jak se ale všichni poperou s tragédiemi, které je potkají?

Současné filmy, které vsadily na černobílou

Současné filmy, které vsadily na černobílou

Málokoho by ještě před pár dekádami, kdy postupně docházelo k rozvoji barevného filmu, že někteří tvůrci budou od tohoto výdobytku upouštět. Možná vás překvapí, že černobílá dnes není záležitostí pouze art filmů.

Ponořte se do krásné krajiny a vychutnejte si příběhy, které se v ní odehrávají

Ponořte se do krásné krajiny a vychutnejte si příběhy, které se v ní odehrávají

Koronavirus nás nutí omezovat cestovatelské aktivity, ale existuje celá řada filmů, které nás prostřednictvím svých hrdinů zavedou do lůna překrásné přírody, kterou si tak můžete plnými doušky vychutnat z pohodlí domova. Krásné přírodní scenérie jsou dokreslené poutavou filmovou hudbou.

Sirotek (Orphan): Který český herec si ve filmu zahrál a který výrok pobouřil některé rodiče
78%

Sirotek (Orphan): Který český herec si ve filmu zahrál a který výrok pobouřil některé rodiče

Manželé John a Kate jsou párem, kterému by mohli všichni v okolí závidět. Jenomže málokdo ví, čím jsi v poslední době oba prošli. Doma mají syna Daniela a hluchoněmou Max. O své vytoužené třetí miminko přišli ještě před jeho narozením.

Lady Bird - zábavný snímek o těžkém dospívání se Saoirse Ronan v hlavní roli si celosvětový úspěch zaručeně zaslouží
70%

Lady Bird - zábavný snímek o těžkém dospívání se Saoirse Ronan v hlavní roli si celosvětový úspěch zaručeně zaslouží

Debutový snímek oceňované režisérky Grety Gerwig se hned po premiéře dočkal celosvětového úspěchu. A rozhodně to bylo zasloužené. Kromě skvělého hereckého obsazení vás zaujme i poutavý příběh odvážné dívky, který si naprosto zamilujete. Proč se tedy na film podívat?


Další články z rubriky Drama
NovinkyFajntip.cz

Drama