Seriál Ordinace v růžové zahradě: Jak dnes vypadají a čemu se věnují bývalé sestřičky z kamenické nemocnice?

Seriál Ordinace v růžové zahradě: Jak dnes vypadají a čemu se věnují bývalé sestřičky z kamenické nemocnice?
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.
Kamenickou nemocnicí, ať už oddělením gynekologie nebo chirurgie, prošlo mnoho zdravotních sestřiček. Kromě Babety Hessové tu ze staré éry Ordinace nezbyla vlastně už žádná. Jakým směrem se jedny z nejvýraznějších postav sestřiček vydaly a co dnes dělají jejich představitelky? U seriálu zůstaly, jen přepnuly na jiný program.

Jana Stryková – sestřička Kateřina Vránová

Postava Kateřiny byla zpočátku provokativní, drzá a s ostatními kolegyněmi na oddělení chirurgie vycházela s velkými obtížemi. Dospěla po boku dvou jejích osudových partnerů. Prvním byl lékař Dalibor Frynta (Jan Šťastný), který v seriálu prohrál boj s rakovinou. Oporou v těchto těžkých časech jí byl další lékař, její kamarád, Ota Kovář (Martin Stránský), se kterým se do sebe nakonec také zamilovali, ale jejich láska prošla strastiplnou cestou.

Jana Stryková, partnerka Matěje Matušky, vnuka Waldemara Matušky, je v této době hlavně matkou a učitelkou svého syna Jáchyma. Tyto dvě její osobní role není leckdy úplně snadné zastat. Navíc se herečka musela uskromnit v utrácení za všechno možné, protože jako drtivá většina jejích hereckých kolegů trpí nedostatkem pracovních příležitostí. Jedinou berličkou, o kterou se Jana může v této době opřít, je účinkování v seriálu Slunečná, kde hraje místní drbnu Petru Slaninovou. 

Zdroj: Pavel Gwužď / Nextfoto

 

Kristýna Kociánová – potřeštěná sestřička Mirka

Sestřičku Mirku si možná diváci Ordinace na první dobrou nevybaví, ale stačí říct slovo barevné podkolenky a mají jasno. Za zmínku rovněž stojí její obdivuhodná změna image, kterou si prošla ještě po dobu působení v Ordinaci. 

Herečku Kristýnu Kociánovou můžeme vídat coby ztřeštěnou Eriku v seriálu Slunečná na TV Prima také. Ztřeštěnost je jí asi vlastní. V osobním životě je snílkem, kterého ostatní musejí vracet nohama na zem. Je ale také citlivou, empatickou osobou, takže kdyby neskončila u herectví, vydala by se nejspíše cestou pomoci lidem v sociální sféře. 

Mimo herectví se Kristýna věnuje i moderování magazínu pro ženy Všechno, co mám ráda na programu České televize. 

Sandra Nováková – sestřička Gábina Šímová

Postava Gábiny byla zpočátku koketní a vyzývavá. Postupem seriálu se jako Kateřina začala osobnostně formovat, ale tvůrci Růžovky jí její cestu zrovna neulehčili. Měla problémy s drogami, poté propadla vážným psychickým problémům, a nakonec se z Kamenice nadobro odstěhovala. Co jí ale zůstalo po celou dobu působení v seriálu, když se karta osudu zrovna obrátila na její stranu, byl holčičí úsměv s dolíčky ve tvářích. To se nejednomu divákovi vybavila malá Evička, dcera cukráře, z TV seriálu Bylo nás pět, kde si Sandra zahrála po boku svého bratra. 

I Sandra přeběhla na TV Prima do seriálu Sestřičky. Hraje zde ráznou, nepřístupnou doktorku Sašu, která si ráda hraje na kočku a myš, obzvlášť s mužskou částí osazenstva. Milostné scény s jejími kolegy se jí ale netočí vůbec lehce. Režisérem Sestřiček je totiž její partner Vojtěch Moravec, se kterým mají společného syna Mikuláše. 

Zdroj: Pavel Gwužď / Nextfoto