Salma Hayek: fakta, která o ní určitě nevíte

Salma Hayek: fakta, která o ní určitě nevíte
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.
Salma Hayek – jedna z hollywoodských předních hereček to neměla v životě zas až tak úplně jednoduché. Jak moc byla trnitá cesta k její životní kariéře a co dalšího jste o ní nevěděli?

Libanonský původ

Salma se narodila v Coatzacoalcos v malém přístavním městě na jihu Mexika a oba její rodiče jsou Mexičané, ovšem její otec je libanonského původu. Odtud pochází příjmení Hayek. Její křestní jméno znamená v arabštině „mír“. Byla vychována v katolické víře, avšak postupem času přešla spíše k filozofii, duchovnu a východnímu náboženství.

Těžké začátky

Rozhodla se stát se herečkou poté, co viděla film Willy Wonka a továrna na čokoládu, který vyšel v roce 1971. Ve 24 letech se Salma přestěhovala do Los Angeles, aby podpořila svou hereckou kariéru, ale zjistila, že to jako Latinoameričanka bude mít o mnoho těžší. Stále panovalo přesvědčení, že Mexičanka nemůže hrát v amerických filmech velké role, protože lidé si její národnost spojí se služebnými ve svých domovech.

Zdroj: DFree / Shutterstock

První průlom

Zlom se udál v roce 1996, kdy se objevila ve filmu Od soumraku do úsvitu, který režíroval Robert Rodriguez a napsal Quentin Tarantino. V této kultovní klasice hrála upírku, která má podobu krásné exotické tanečnice. Role nejen divákům předvedla její krásu a smyslnost, ale byla také herecky velmi náročná, čímž jen potvrdila, že má na to, aby se dostala do Hollywoodu.

Cvičením upevňuje ducha

Salma Hayek je známá tím, že má velmi štíhlé a pořád udržované tělo. Jedním ze způsobů, jak se udržuje v kondici, je cvičení Krav Maga, bojového systému sebeobrany vyvinutého pro izraelské obranné síly. Také se věnuje cvičení jógy, a to kvůli možnosti zklidnění mysli i těla.

Nedá dopustit na klasiku

Kromě přirozené lásky k filmům se španělským neb mexickým nádechem je také velkým fanouškem nestárnoucí klasiky. Staré hollywoodské filmy ji vždy potěší a ráda na ně opětovně kouká. Patří mezi ně filmy jako: Stalo se jedné noci, Absolvent, Jih proti Severu a Casablanca.

Zdroj: