Prostřeno u Františky: Dámskou jízdu rozjela Františka, moc však nevařila

Prostřeno u Františky: Dámskou jízdu rozjela Františka, moc však nevařila
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.
Františka by asi chtěla prorazit u filmu a má na to dokonce školu. Vystudovala obor text a scénář. Dělá však v divadle inspicientku a garderobiérku, tak asi teprve čeká, až ji políbí múza. Dámy mají tento týden ještě jednu možnost, jak vyhrát.

Kromě šedesáti tisíc od soutěžících a deseti tisíc od diváku, si může jedna soutěžící odnést šek na nákup do jednoho obchodního řetězce.

Františka už v Prostřeno byla a jak se pochlubila, výhra ji utekla jen o vlásek. Chtěla by si proto napravit reputaci. Menu má zajímavé, ale je otázkou, jak se na předem připravené věci budou tvářit její hosté. Soupeřky měly problém menu přečíst.

Dámy byly trochu zaskočené, že mají babinec, středeční Tereza hned pomluvila prostřený stůl.

Předkrm byl na prkýnku a dámy byly překvapené, že sýr je domácí. Ani jim nevadilo, že sýr byl dělaný předem. Rajčata ze zahrádky chutnala. Františka uvedla, že v Praze nežije stále ale jezdí k rodičům, a tak má i věci ze zahrádky. Focaccia už u všech nebodovala, páteční Zuzaně přišla nedopečená.

předkrm, zdroj: FTV Prima

Jako polévku servírovala Františka minestrone. A dámy asi nemají vůbec internet, protože si ani nedokázaly najít, co vlastně na jídelníčku mají. Polévka vcelku překvapila, jen byla málo slaná.

Dámy šly šmejdit. Trochu bohémský byt se docela líbil. Neuniklo jim, že Františka nemá v bytě televizi. Pozornost upoutal v ložnici velký nerezový hrnec, kde hostitelka připravovala sýr a pro kameru ukazovala, jak se dělá, přestože ho už měla udělaný.

Františka mezi tím udělala hráškové pyré a ohřála krkovičku, kterou šestnáct hodin dělala metodou sous-vide a následně opekla na pánvi. Zuzana opět okomentovala, co se jí nelíbilo. Bylo špatně prostřeno a hostitelka podávala příbory hostům do ruky až těsně před jídlem. Zajímavě připravené maso chutnalo, ale dámy měly výhrady. Vaření bylo podle nich moc dlouhé. Stejně dobře šlo připravit i jiným způsobem. Pyré bylo moc husté, možná by se více hodila bramborová kaše.

Františka měla však všechno hodně jednoduché a v kuchyni se moc nezapotila. Na kameru ani neukázala, jak to řídké a lepivé těsto na pečícím papíru na plechu rozválela. Bylo jen vidět, jak se snaží ho rozválet.

Nedostatky ve vaření dohnala hostitelka hrou na kytaru a zpěvem.

Poslední chod večera byl švestkový crumble, který byl také hodně jednoduchý na přípravu. To ovšem neznamená, že by hostina byla špatná.

Boduje se. Františka by si dala 9 bodů. Soupeřky to viděly trochu jinak a kritická Zuzana dala dokonce jen 5 bodů. Celkem si Františka vyvařila 28 bodů.

Co na to diváci

Vaření nikoho moc neoslnilo, stejně jako celá společnost. Pokud byl úkol týdne dobře prostřený stůl, tak hned první den to nebyl moc vydařený pokus. Ale zase je to mladá holka, nemá ještě praxi. Lidé už tradičně spíše hodnotili Františku než jídlo, které připravila. Poutala pozornost hlavě účesem.

 

Zdroje článku: