Greyhound: Bitva o Atlantik s Tomem Hanksem nalákala nové předplatitele. Čím?
71%
Foto: www.shutterstock.com

Greyhound: Bitva o Atlantik s Tomem Hanksem nalákala nové předplatitele. Čím?

Streamovací služba Apple TV+ si může mnout ruce nad nedávným úspěchem. Snímek Greyhound jí totiž dokázal přilákat mnoho nových uživatelů. Noví zákazníci si často službu předplatili především proto, aby mohli tento snímek vidět.

Greyhound: Bitva o Atlantik s Tomem Hanksem nalákala nové předplatitele. Čím? Další fotografie v galerii >

Na motivy skutečné události

Koprodukční válečné historické drama Greyhound mělo na Apple TV+ premiéru teprve před několika dny. V hlavní roli snímku, který natáčelo USA, Kanada a Čína se představil Tom Hanks. Příběh je inspirován skutečnými událostmi z období druhé světové války. Vypráví příběh kapitána Ernesta Krause, který měl za úkol vést konvoj téměř 40 lodí. Jak se zhostí náročného úkolu překonat s velkou flotilou nebezpečné vody Atlantiku a dopravit tak spojencům zásoby a další tisíce vojáků?

Premiéra v kinech byla zrušena

Film byl původně zamýšlen pro uvedení do kin. Pandemie čínského viru ale vše změnila, a proto i tvůrci a produkce museli improvizovat. Nakonec bylo rozhodnuto, že distribuční práva pro film budou prodána právě Apple TV+. Tato služba tak dostala významného tahouna v podobě zela nového celovečerního snímku. Může tak směle vyrazit do konkurenčního boje s prozatímními tahouny na trhu, kterými jsou streamovací služby Netflix, Disney a HBO. Celých 30 procent diváků filmu Greyhound bylo i novými předplatiteli, je tedy jasné, že snímek táhne a motivuje nové diváky k zakoupení služby.

Silný příběh

Fanoušci vojenských historických dramat si při sledování filmu přijdou rozhodně na své. Diváci také vyzdvihují skvělý herecký výkon Toma Hankse a označují tento snímek zatím za nejlepší film letošního roku, někteří jej dokonce řadí mezi jeden z nejlepších válečných filmů vůbec. Film vás vtáhne do děje a zasadí do gauče od první do poslední minuty, bez oddechu, bez slitování. Příběh, který je založen na pravdivých faktech, ukazuje hrůzu války v celé obnaženosti.

Film má „pouhých“ 91 minut – během nichž se naplno ponoříte do děje. Slabá místa zde nejsou.

DOPORUČUJEME

Novinky