Kam zavál vítr dítě, které ve čtyřech letech oslnilo svět jako Barry ve filmu „Blízká setkání třetího druhu“ (1977)
Foto: www.shutterstock.com

Kam zavál vítr dítě, které ve čtyřech letech oslnilo svět jako Barry ve filmu „Blízká setkání třetího druhu“ (1977)

Stejně jako mnoho jiných dětských hereckých hvězd, které si zahrály v úspěšných filmech, nepropadl ani Cary Guffey kouzlu stříbrného plátna a hollywoodskému pozlátku.

Kam zavál vítr dítě, které ve čtyřech letech oslnilo svět jako Barry ve filmu „Blízká setkání třetího druhu“ (1977) Další fotografie v galerii >

Natáčení spíš jako hra, nechyběli klauni a plyšáci

Cary se ocitl poprvé před kamerou ve svých čtyřech letech. Celý filmový štáb si blonďatého klučinu hned oblíbil. Režisér Steven Spielberg z něj byl doslova nadšený, protože kluk velice dobře spolupracovat a všechny své záběry většinou natočil na jeden pokus.

Film „Blízká setkání třetího druhu“ se stal obrovským hitem (hodnocení 81 %) a z chlapce byla najednou velice žádaná dětská hvězda. Stanley Kubrick o chlapce moc stál pro svůj plánovaný horor s Jackem Nicholsonem, ale vzhledem k hororovému žánru rodiče dítě na natáčení nepustily.

Skvělé vyhlídky na hereckou kariéru

Nadaný chlapec si ještě zahrál po boku Buda Spencera ve filmu „Šerif a mimozemšťan (1979) a Šerif a mimozemšťan 2 (1980). O mimořádně šikovného kluka, který se nestyděl a dobře spolupracoval se štábem, byl velký zájem, a tak si zahrál ještě ve snímku „Cross Creek“ (1983), což je životopisný snímek o mladé novinářce a stejný rok si zahrál ještě ve snímku „Stoker Ace“ z prostředí závodů NASCAR.

Další rok se chlapec objevil v hororu „Mutant“ a v dalším sportovním snímku, tentokrát z prostředí amerického fotbalu „The Bear“.

Přišel rok 1985 a tady se chlapec začal s herectvím loučit. Dorost do věku, kdy už si o aktivitách rozhodoval sám a herectví ho moc nelákálo. Rozloučil se v televizním filmu „Poison Ivy“ z prostředí letního tábora a zahrál si i ve slavné sérii „Sever a Jih“.

Změna

Ve třinácti letech tak od filmu odešla nadějná hvězda, kluk z Georgie. Sám Cary řekl, že ani na chvíli nepřemýšlel o tom, že by v dospělosti chtěl být hercem. Vystudoval marketing na univerzitě na Floridě a MBA v Alabamě. Svůj život tak zaměřil na finanční plánování.

V roce 1997 se oženil s manželkou Michelle, se kterou se seznámil na vysoké škole. Má dvě děti a trénuje dívčí fotbalový tým. Jeho žena je reportérkou pro Birmingham News.

Jeden ze svatebních darů byl od Stevena Spielberga, který na svou dětskou hvězdu nezapomněl.

DOPORUČUJEME

Novinky