Rošťáci z filmu Páni kluci pověsili herectví na hřebík. Bývalé dětské hvězdy se raději vrhli na podnikání

Rošťáci z filmu Páni kluci pověsili herectví na hřebík. Bývalé dětské hvězdy se raději vrhli na podnikání
Táta dvou dětí, pracovník reklamní společnosti, nebo úspěšný podnikatel, který už je bohužel po smrti. Co se stalo s představiteli Tomáše, Jožky a tuláka Huberta?

Michael Dymek alias Tomáš

Film Páni kluci byl Michalova první, ale zdaleka ne poslední zkušenost s natáčením. Jako malý chodil na sportovní školu, odkud si jej také filmaři vybrali, aby ztvárnil postavu malého, leč rozverného a energického kluka Tomáše. Poté se objevil v několika dalších televizních filmech, až nakonec nastoupil jako člen souboru lidových písní a tanců a na herectví takřka zanevřel. Rok před revolucí se rozhodl i se svou partnerkou emigrovat do SRN, kde si nejdřív našel práci jako skladník, později se však vypracoval na vedoucího exportního oddělení pro obchod s východní Evropou. Později dostal nabídku rozjet pobočku v České republice, kde momentálně žije se svou rodinou. Dokonce se začal opět rekreačně věnovat tanci.

Petr Starý alias Jožka

Po snímcích Páni kluci a Ať žijí duchové měl Petr Starý našlápnuto ke slibné herecké kariéře. Po druhém zmíněném filmu se ale rozhodl s herectvím skončit, podobně jako většina dětských herců slávu neunesl. Po dokončení střední školy vystudoval VŠE v Praze a začal s podnikáním. Nejprve se zabýval informačními technologiemi pro právnické subjekty, později vedl i firmu na výrobu parafínových svíček. Roku 2017 ve věku 54 let bohužel zemřel.

Petr Voříšek alias Hubert

Sirotka Huberta ztvárnil Petr Voříšek dokonale. Vždy měl na všechno odpověď a ničeho se nebál. Taktéž měl nakročeno ke slibné kariéře, zahrál si v dalších televizních snímcích, nebo třeba i v dokumentárním seriálu o 2. světové válce. Svou poslední menší roli měl v hororu Jaroslava Brabce Krvavý román (1993). Následně ale herectví definitivně pověsil na hřebík. Vyučil se instalatérem, začal dokonce podnikat v dopravě a logistice, své charisma a kreativitu ale nakonec uplatnil v reklamě. Petr Voříšek si dodnes pečlivě střeží své soukromí, kromě práce toho o něm opravdu moc nevíme.