Elvis: Střípky z natáčení nového filmového zpracování života rockenrolové hvězdy
Foto: DFree / www.shutterstock.com

Elvis: Střípky z natáčení nového filmového zpracování života rockenrolové hvězdy

Elvis: Střípky z natáčení nového filmového zpracování života rockenrolové hvězdy Další fotografie v galerii >
Foto: DFree / www.shutterstock.com
V nepřeberném množství životopisných snímků, které v posledních letech vynikly na filmových plátnech, přichází na scénu očekávaný filmový titul roku 2021 o legendě rockenrolu.

Přesně před rokem se začal pod režisérským vedením Australana Baza Luhrmanna natáčet životopisný příběh Elvise Presleyho. Režisér již má na kontě úspěšné počiny Romeo a Julie (1996), Velký Gatsby (2013) s Leonardem DiCapriem či Moulin Rouge (2001) a Austrálie (2008) s Nicole Kidmanovou.

Natáčení pozastavily komplikace s epidemií. Při natáčení v Austrálii se totiž jeden z představitelů hlavních rolí Tom Hanks společně s manželkou Ritou nakazili virem Covid19. Naštěstí se manželská dvojice i přes vážný průběh nemoci uzdravila a natáčení může zase pokračovat. Hanks si ve filmu zahraje plukovníka Toma Parkera, neslavně proslulého manažera krále rockenrolu. Kvůli nové filmové roli se musel na nějaký čas zbavit vlasového porostu. S výrazným zkrácením své kštice se musel herec během své kariéry smířit již několikrát. Například v oscarovém snímku Philadelphia byl nucen se o vlasy nechat připravit pro věrné ztvárnění probíhajících chemoterapií. 

Role legendárního rokenrolového zpěváka se ujme mladý herec Austin Butler. Režisér s výběrem hlavní role dlouho otálel, neboť hledal někoho, kdo je schopen obstát jak v hlasové, tak pohybové rovině a zároveň dokáže vyniknout vnitřní citlivostí. Presleyho manželku Priscillu si zahraje australská herečka Olivia DeJonge.

Filmů o hudební ikoně zlatých šedesátých spatřilo světlo světa již několik. Dosud nejúspěšnějším však zůstal snímek z roku 1979 s Kurtem Russelem v hlavní roli. Zda nové zpracování tento snímek předčí, bychom mohli podle předpokladu posoudit již na podzim tohoto roku. 

Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy