Christopher Walken: Má Oscara a hrál hlavně padouchy

Christopher Walken: Má Oscara a hrál hlavně padouchy
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.
Christopher Walken patří mezi nejlepší herce současnosti. Mnoho z jeho rolí ztělesňuje zlověstné a znepokojivé postavy, a za ztvárnění traumatizovaného vojáka ve filmu „Lovec jelenů“ byl Walken oceněn Oscarem ze nejlepší výkon ve vedlejší roli.

Už v dětství před obrazovkou

Walken už jako tříletý pózoval pro reklamní fotografie a ve věku sedmi let se poprvé zúčastnil televizních pořadů. V deseti letech se svým bratrem předvedl taneční vystoupení po boku Jerryho Lewise a Deana Martina, což inspirovalo jeho hereckou kariéru. Od té doby se přihlásil na každé představení na své škole a získal další zkušenosti v televizním průmyslu, když vystupoval pod jménem Ronnie Walken (mimo jiné v televizním seriálu „The Wonderful John Acton“ z roku 1953 a v letech 1954 až 1956 ve seriálu „U nás ve Springfieldu“).

Zdroj: Autor: Tinseltown / Shutterstock

V roce 1958 Walken debutoval na Broadwayi, i když současně dále studoval. V roce 1961 začal studovat anglickou literaturu, studium ale neukončil. Vrátil se na Broadway, díky kterému se i odstartovala jeho filmová kariéra.

Walken v kině

V roce 1981 pracoval Christopher Walken s Natalii Woodovou na filmu „Brainstorm“, o 4 roky později dostal roli hlavního protivníka Jamese Bonda ve filmu „Vyhlídka na vraždu“. Tímto filmem začala dlouholetá řada zlých rolí, které Walken představoval bravurně. Dokonce v animáku „Mravenec Z“ propůjčil hlas antagonistického plukovníka Řezáče.  

V deseti letech se svým bratrem předvedl taneční vystoupení po boku Jerryho Lewise a Deana Martina, což inspirovalo jeho hereckou kariéru.

Walken se taktéž objevil v řadě filmů a seriálů, mimo jiné v „Kojaku“ nebo v populární show „Saturday Night Life“. Přestože se jedná o muže ve vysokém věku, objevuje se dodnes v nejnovějších filmech. Posledním hercovým projektem je komediální horor „Freezing People is Easy“.

 

Zdroj: