Četnické humoresky: Toníček se objevil jen v několika epizodách. Pro herce Pavla Doucka to byla nezapomenutelná zkušenost

Četnické humoresky: Toníček se objevil jen v několika epizodách. Pro herce Pavla Doucka to byla nezapomenutelná zkušenost
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.
Pavel Doucek má už 53 let, ale nadšení příznivci dobového seriálu si ho pamatují jako mladého fešáka, který se zamiloval do Andělky a spolu se svým psem Argem to ošklivě schytal při zásahu. Na rozdíl od Arga to pro něj byla jeho poslední akce. Kvůli jeho smrti se Andělka málem utrápila.

To však předbíháme. V další epizodě se parta četníků podívá do kláštera Boromejek, kde zvon usmrtil mladou řádovou sestru. Byla to nešťastná náhoda, nebo úmysl? To už musí odhalit praporčík Arazim a jeho mužstvo. Mrtvá žena je dcerou jednoho z nejbohatších statkářů v okolí a v sítu podezřelých uvízl i její bratr.

četníci a jeptišky
četníci a jeptišky | Zdroj: Jarmila Havlíčková / © Česká televize

Abatyše trvá na dodržování klášterního řádu, a tím tak nepřímo komplikuje vyšetřovací postup. Přesto četníci na každém kroku odhalují nějaké tajemství, ale k žádnému jednoznačnému řešení tajemné a nepochopitelné smrti skromné a pokorné Beáty nemohou dospět. Dramatické objasnění této záhady je prosté i šokující zároveň.

Filmový štáb tentokrát zavítal na zámek Lysice a do Oslavan.

Nezapomenutelná postava mladého Toníčka

četníci na služebně
četníci na služebně | Zdroj: Jarmila Havlíčková / © Česká televize

Pavel Doucek, který ztvárnil legendárního Toníčka, si v seriálu Četnické humoresky zahrál roli, která ho proslavila. Jinak se věnuje především hraní v divadle a moc se toho o něm neví. Jen v roce 2011 proběhla tiskem zpráva označovaná jako drogový skandál. Herec stanul před soudem za nedovolenou výrobu a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Šlo o marihuanu a naštěstí si od soudu odnesl jen dvouletou podmínku.

V jednom starším rozhovoru zavzpomínal na natáčení s režisérem Moskalykem, které se pro něj stalo zážitkem na celý život. Připomněl i setkání s Andreou Elsnerovou, kterou na natáčení potkal poprvé a hned měli točit scénu plnou hubiček. Režisér Antonín Moskalyk nebyl pořád s jejich výkonem spokojený – nebylo to pro něj dost romantické. Natáčení se tak dost zdrželo a scéna se mnohokrát opakovala. To bylo pro herecký pár trochu netradiční seznámení, ale jak Doucek uvedl, bylo to příjemné.

Objevil se ještě v epizodních rolích v seriálech Labyrint II., Policie Modrava nebo Modrý kód.

Své drogové kauze už se jen směje, protože marihuanu považuje za zázračnou a léčivou bylinu. Údajně o ní ví úplně všechno.

Seriál je ve vysílání ČT1.

Zdroje článku: