Zlatá labuť: Alena se chce vdávat, Martinovi se podařilo uprchnout a Petr zase neví, kterou ženu chce

Zlatá labuť: Alena se chce vdávat, Martinovi se podařilo uprchnout a Petr zase neví, kterou ženu chce
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.
Bára neví, co má vlastně dělat. Setkání s Petrem neproběhlo tak, jak si ho vysnila, nemá doklady a začíná pochybovat, zda byl dobrý nápad se vracet. Možná je jí souzeno žít u jeptišek. Pomohly jí, když byla dítě, a poskytly jí útočiště i teď.

Petr jí slibuje, že se o doklady postará, ale asi od něj čekala něco jiného. Jenže když jde o lásku, je Petr strašně nerozhodný a teď je mu dobře s Toni, takže se mu nechce nic měnit.

ředitelka Toni
ředitelka Toni | Zdroj: TV Nova

Toni se tváří před Petrem, že v Báře hrozbu nevidí, ale z nápadu, aby se Bára vrátila pracovat do obchodu, moc nadšená není. Přece jen si svým postavením v životě Petra Kučery není tak moc jistá, jak předstírá.

Kristýna je na všechny kolem sebe nepříjemná. Jako Němka dostává více potravinových lístků, a to se neodpouští. V nové škole se na ni spolužáci dívají jako na méněcennou a kamarádi z té staré ji přestali zdravit. Všichni si myslí, že se dala k Němcům kvůli výhodám. A nejhorší na tom je, že si to myslí asi i Vojta. To hezké, co mezi sebou měli, je najednou pryč.

Gruber přiveze do obchodu Martina a stále na něj tlačí, aby mu řekl jména lidí z odboje. O Evě mu tvrdí, že ji zabili právě oni. Když mu Alena řekne pravdu, vyhrožuje jí koncentračním táborem. Nakonec na sebe Gruberovu pozornost upoutá Vágner a Martinovi, který se vrací do věznice jen s jedním vojákem, se za pomoci lidí od Macha podaří uprchnout. U babi se zastaví jen na skok a mizí pryč. Vágner je na tom hůř, protože Gruber si ho odváží k výslechu.

Vzpomínka na Evu
Vzpomínka na Evu | Zdroj: TV Nova

Alena chce na potrat, ale Irena jí to vymlouvá, že už je pozdě a je to pro ni moc nebezpečné. Alena bláhově doufá, že když nebude čekat dítě, dá jí Gruber pokoj. Potom ji napadne jiné řešení a chce po Jakubovi, aby si ji vzal a dítě uznal za své. To by mohlo Gruberovi trochu zkomplikovat jeho plány.

Jenže Jakub je hodně opatrný a ví, že Gruber se bude mstít. Nechce se mu podstupovat takové riziko. Jenže se mu to po chvíli rozleží v hlavě a už mu to nepřijde jako špatný nápad. Nakonec by na tom přece jen něco mohl vydělat.

Když o návrhu od Aleny mluví s Irenou, ta je pro. Ona sama neví, jak by Aleně pomohla, a je jí jasné, že Gruber s tím nemá v plánu přestat. Jenže Jakub bude po Ireně něco chtít, pokud se má oženit. A peníze to nejsou.

Zdroje článku: