Vodní svět (1995): Až do natočení Titanicu nejdražší film všech dob. Kolik do něj investoval Kevin Costner?
85%
Foto: www.shutterstock.com

Vodní svět (1995): Až do natočení Titanicu nejdražší film všech dob. Kolik do něj investoval Kevin Costner?

Vodní svět (1995): Až do natočení Titanicu nejdražší film všech dob. Kolik do něj investoval Kevin Costner? Další fotografie v galerii >
Foto: www.shutterstock.com

Dobrodružný sci-fi velkofilm, v jehož hlavní roli se objevil oblíbený herec devadesátek, Kevin Costner, byl doprovázený složitými kaskadérskými kousky. Oddechový film, co vás vtáhne do děje, a originální nápady – to vše je Vodní svět.


Co se stane, když ledovce roztají

Zřejmě to napadlo již každého z nás. Co by se stalo, kdyby všechny ledovce roztály? Jaká by byla hodnota zeminy? A jakým stylem by lidé žili? Příběh ukazuje osud osamělého poutníka, který na svou loď vezme matku s dcerou, které chrání je před kočovnými tyrany.

Poslední lidé, kteří přežili potopu po roztání ledovců, přežívají na umělých plavidlech. Někteří si dokonce vybudovali plovoucí města. Hlavní postava v podobě Kevina Costnera se dokonce pro nový vodní život dokázala přizpůsobit ještě jiným způsobem…

Nejdražší film všech dob

Kevin Costner do filmu investoval vlastních 22 miliónů amerických dolarů, tak moc v projekt věřil. Jenže celý projekt se dostal do finančních potíží, protože se jeho rozpočet neustále navyšoval. Nakonec se zastavil na částce 175 miliónů amerických dolarů. Tedy v té době nejdražší film všech dob. V Americe však dokázal vydělat pouze 88 miliónů dolarů. Začalo to vypadat na propadák. Úspěch se dostavil, když se film setkal s dobrým přijetím v zámoří, kde byl úspěšnější než v USA. Nakonec film vydělal 255 miliónů dolarů.

Natáčení se muselo dokonce třikrát přerušit, a to kvůli hrozbě hurikánu.

Vypravte se za dobrodružstvím a nechte se pohltit příjemnou dějovou linkou, která je doplněna o krásnou přehlídku kostýmů. Dle kostýmního designéra tohoto velkofilmu, Johna Bloomfielda, vzniklo pro potřeby natáčení více než 2000 filmových kostýmů. Tomu se říká výprava!

Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy