Ve čtvrteční Ulici bude chtít Věrka volat policii. Karla s Kryštofem záhadně zmizí

Ve čtvrteční Ulici bude chtít Věrka volat policii. Karla s Kryštofem záhadně zmizí
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.
Věrka evidentně potřebuje mít přehled o všem, co se doma děje. Pokud ho nemá, nastane konec světa. Kryštof a Karla si dovolí zmizet za trochou noční romantiky a soukromí, aniž by tušili, jaké důsledky to bude mít. Věra si kvůli nim dokonce sbalí věci a bude chtít odejít.

Věra zpanikaří, nemůže se dovolat mladým

V noci ze středy na čtvrtek se Kryštof a Karla vytratili z bytu bez jediného slova, aby si mohli užít trochu soukromí na jednom ze svých oblíbených míst. Nebyl to bohužel nejšťastnější nápad, protože probuzený syn Karlík se začal dobývat k nim do ložnice. Chtěl maminku a jeho pláč pochopitelně probudil Věrku, která okamžitě propadla panice a poněkud iracionálnímu strachu.

Ještě za tmy se pokusí Kryštofovi i Karle dovolat, ale ani jeden jí nezvedne telefon. Hlavou se jí rozeběhnou nejrůznější tragické představy, a tak raději vzbudí Luboše, aby se s ním poradila. Dokonce ji napadne zavolat na policii. To se přece dělá, když je někdo nezvěstný, ne? Ano, uzná Luboš, ale ne po pouhé hodině čekání. Věrka se nakonec nechá uchlácholit alespoň natolik, aby mlčky seděla na posteli a dál čekala na návrat syna a snachy.

Kryštof požádá učitelku Věrku o pomoc

Díkybohu se ti dva ukážou brzy a vymluví se Věrce na to, že se prostě potřebovali projít. Během snídaně budou všichni na její účet žertovat o tom, jak vyváděla a že chtěla volat i muže zákona. Věra by se tomu mohla zasmát s nimi, ale místo toho si to vezme osobně, urazí se a začne balit věci.

Noční událost si přebere jako jasné znamení, že situace v bytě je neudržitelná a že tam s Lubošem překážejí. Právě on ji nakonec přesvědčí, že je to nesmysl. Mladí zkrátka chtěli být chvíli spolu sami, to je pochopitelné, ale co by si asi počali, kdyby staří Marečkovi opravdu odešli? Kdo by se jim staral o domácnost, když se Kryštof potřebuje učit a vydělávat peníze ježděním a Karlino rameno ještě není v pořádku?

Věrka pomůže synovi s češtinou.
Věrka pomůže synovi s češtinou. | Zdroj: TV Nova

Tento argument na starostlivou Věru zafunguje. Dodá nicméně, že nechce být nikomu pro smích. Mile ji překvapí, když za ní Kryštof později zajde sám od sebe, aby ji požádal o pomoc s češtinou. Zdráhá se přiznat, že má mezery v základních věcech, jako je podmět a přísudek. Máma ho samozřejmě ve štychu nenechá a bez váhání se pustí do příprav. To by bylo, aby Kryštof s tak oddanou učitelkou úspěšně neodmaturoval.

Noční výlet číslo dvě

Věra bude přesto poněkud zdrženlivá a večer se pokusí dopřát mladým více prostoru, když Luboše zažene dříve do postele. Kryštof s Karlou ale překvapivě navrhnou, aby si všichni společně pustili western a dopřáli si trochu rodinné relaxace. Věrka s Lubošem se nechají přesvědčit, ale během filmu usnou. Mára a Karla to ochotně využijí k dalšímu nočnímu dobrodružství, ovšem tentokrát po sobě nechají alespoň stručný vzkaz, aby si snad někdo nedělal zbytečné starosti.

Zdroj článku:
  • Autorský text